Zásuvky s přepěťovou ochranou s akustickou signalizací

Zásuvky s přepěťovou ochranou s akustickou signalizacíJednonásobné bezšroubové zásuvky s ochranou před přepětím v designových řadách Tango®, Neo®, Element®, Time® byly doplněny o variantu s akustickou signalizací poruchy.

I při dodržení principu koordinace ochran může výjimečně dojít k tomu, že napájecím vedením projde impuls s vysokou energií (např. při blízkém úderu blesku). Ochrana tento jednorázový impuls zachytí, ale dojde k jejímu přetížení a připojená elektrická zařízení již nebudou chráněna.

Aby uživatel poznal, že je nutné provést výměnu, jsou zásuvky vybaveny signalizací stavu přepěťové ochrany. Nejčastěji se pro tento účel používá červená kontrolka, která se v případě poruchy rozsvítí. Co ale když na zásuvku není vidět – je umístěna např. za nábytkem nebo na jiném nedostupném místě?

Právě pro tyto případy byly vyvinuty zásuvky s akustickou signalizací poruchy přepěťové ochrany. Dojde-li k odpojení ochranného modulu, začnou vydávat akustický signál. Nepřetržité bručení o kmitočtu 50 Hz a intenzitě asi 75 dB upozorňuje na nutnost neprodlené výměny, aniž byste museli mít zásuvku před očima.

Odkazy v rámci www