Vysílač pro šestnáct kanálů

Vysílač pro šestnáct kanálůS oblibou designových řad Tango®, Element® a Time® roste i zájem o komfortní způsoby řízení provozu svítidel, žaluzií, rolet apod. Významným příspěvkem pro zvýšení ovládacího komfortu je vícekanálový ruční vysílač radiofrekvenčního signálu.

Nový vysílač umožňuje řízení činnosti až 16 přístrojů s RF přijímačem – není tedy třeba mít několikero ručních vysílačů pro jejich individuální ovládání.

Každý ze čtyř párů tlačítek v dolní části je určen pro jeden přijímač. Funkce tlačítek vyplývá z možností přístroje, který má být ovládán. V případě dálkově ovládaného spínače slouží k zapnutí a vypnutí. U stmívačů a žaluziových spínačů funkce závisí na délce stisku tlačítka, tak jak je to obvyklé u krátkocestného ovládání.

Horní čtyři tlačítka označená písmeny A až D slouží k přepínání skupin přijímačů, které lze v daném okamžiku ovládat. Tlačítko X vyvolává funkci centrálního vypnutí – při krátkém stisku se vypnou spotřebiče patřící pouze do aktivní skupiny přijímačů, zatímco delším stiskem dojde k vypnutí všech spotřebičů, které byly vysílačem naprogramovány.

Vysílač je napájen z lithiového článku CR 2450. K dispozici jsou tři barevná provedení – slonová kost (C), světle modrá (M2) a tmavě šedá (S).

Vysílač bude k dispozici v dubnu 2007.