V komerčních budovách bezdrátově

V komerčních budovách bezdrátověSpolečnost ABB s.r.o., Elektro-Praga rozšiřuje svoji nabídku v oblasti bezdrátového dálkového ovládání o vestavné vícekanálové přijímače pro instalace v komerčních budovách.

Vestavné osmikanálové a dvoukanálové přijímače jsou určeny k dálkovému ovládání osmi nebo dvou na sobě nezávislých okruhů. Vzhledem k použitým typům relé jsou přijímače použitelné pro spínání zátěží vyšších výkonů – síťových i nízkonapěťových žárovek a také kompenzovaných zářivek.

Přijímače lze volně položit do podhledů, upevnit pomocí šroubů, příp. uchytit pomocí vázacích pásků na kabelový kanál. Pouzdro dvoukanálových přijímačů je optimalizováno pro vestavbu do svítidel a dalších stísněných prostor.

Osmikanálové i dvoukanálové přijímače existují ve dvou variantách podle způsobu připojení vodičů. První provedení je vybaveno běžnými bezšroubovými svorkami. Druhá varianta je osazena konektory systému Ensto-net, který oproti klasické instalaci umožňuje jednodušší a rychlejší připojování.

bezdrátové ovládání

V kombinaci s nástěnnými nebo i ručními vysílači řady 3299 jsou nové přijímače vhodné zejména pro ovládání osvětlení v komerčních budovách, v tzv. „open-space“ objektech a všude tam, kde je třeba rozčlenění větších prostorů operativně měnit. Nové přijímače poskytují flexibilní přizpůsobení elektroinstalace pouhým přemístěním vysílačů. Jednoduše lze také přidat další ovládací místa a realizovat např. i centrální funkce.

Tyto výrobky můžete zakoupit v našem e-shopu.