Ukončení prodeje některých typů výbojek

Dne 13. dubna 2015 bude ukončen prodej některých typů vysokotlakých výbojek vyřazených dle platné legislativy pro vysokotlaké výbojky (Nařízení EK 245/2009)  Zákaz se týká kompletní nabídky vysokotlakých rtuťových výbojek, směsových výbojek a vysokotlakých sodíkových výbojek standardního provedení. Tyto položky se budou od tohoto data pouze doprodávat.

Náhrady starých výbojek

Jako dodavatelé výrobku firmy Narva Vám nabízíme náhrady „zakázaných“ světelných zdrojů:

Sodíkové výbojky

Pro sodíkové výbojky existuje přímá náhrada. Místo sodíkových vysokotlakých výbojek HPS-T STANDARD, jsou na skladě připraveny sodíkové výbojky HPS-T SUPER, které splňují požadavky výše uvedeného nařízení.

Rtuťové výbojky

Pro rtuťové výbojky 250W a 400W existuje přímá náhrada. Míst rtuťových výbojek HPM, budou dodány keramické výbojky Iwasaki, 220W a 360W, které jsou opatřeny interním zapalovačem, proto mohou být použity ve svítidlech pro rtuťové výbojky, bez jakýchkoliv technických úprav svítidel.

Směsové výbojky

Pro Směsové výbojky existuje přímá náhrada v podobě vysokopříkonových kompaktních zářivek, pod označením GL-S 60W/E27, GL-S 85W/E40 a GL-S 105W/E40.

To znamená, že za všechny „zakázané“ světelné zdroje existují dostupné náhrady, proto není vůbec nutné vybavovat svítidla novými komponenty, ani není nutné měnit svítidla za nová.

Výrobky Narva naleznete v našem e-shopu. Světelné zdroje, které jste v e-shopu nenalezli Vám nabídneme dle Vaší poptávky.