' .

Ukončení prodeje některých typů výbojek

Ukončení prodeje některých typů výbojek

Dne 13. dubna 2015 bude ukončen prodej některých typů vysokotlakých výbojek vyřazených dle platné legislativy pro vysokotlaké výbojky (Nařízení EK 245/2009)  Zákaz se týká kompletní nabídky vysokotlakých rtuťových výbojek, směsových výbojek a vysokotlakých sodíkových výbojek standardního provedení. Tyto položky se budou od tohoto data pouze doprodávat.

Náhrady starých výbojek

Jako dodavatelé výrobku firmy Narva Vám nabízíme náhrady „zakázaných“ světelných zdrojů:

Sodíkové výbojky

Pro sodíkové výbojky existuje přímá náhrada. Místo sodíkových vysokotlakých výbojek HPS-T STANDARD, jsou na skladě připraveny sodíkové výbojky HPS-T SUPER, které splňují požadavky výše uvedeného nařízení.

Rtuťové výbojky

Pro rtuťové výbojky 250W a 400W existuje přímá náhrada. Míst rtuťových výbojek HPM, budou dodány keramické výbojky Iwasaki, 220W a 360W, které jsou opatřeny interním zapalovačem, proto mohou být použity ve svítidlech pro rtuťové výbojky, bez jakýchkoliv technických úprav svítidel.

Směsové výbojky

Pro Směsové výbojky existuje přímá náhrada v podobě vysokopříkonových kompaktních zářivek, pod označením GL-S 60W/E27, GL-S 85W/E40 a GL-S 105W/E40.

To znamená, že za všechny „zakázané“ světelné zdroje existují dostupné náhrady, proto není vůbec nutné vybavovat svítidla novými komponenty, ani není nutné měnit svítidla za nová.

Výrobky Narva naleznete v našem e-shopu. Světelné zdroje, které jste v e-shopu nenalezli Vám nabídneme dle Vaší poptávky.