Termostat s kolečkem i pro design Element a Time

Termostat s kolečkem i pro design Element a Time

Řada přístrojů Element a Time společnosti ABB s.r.o., Elektro-Praga byla rozšířena o univerzální termostat s ručním nastavením teploty.

Funkce termostatů Element a Time

Stejně jako v řadě Tango, mohou být i nové přístroje v designech ElementTime použity jak ve funkci prostorového, tak podlahového termostatu. V režimu prostorového snímání termostat měří teplotu okolí prostřednictvím vestavěného snímače a porovnává ji s požadovanou hodnotou danou natočením otočného ovládacího prvku. Ten je opatřen stupnicí 1 – 6, která odpovídá teplotnímu rozsahu asi +13 až +27 °C. Je-li měřená teplota nižší než teplota nastavená, výstup se zapne a LED dioda svítí červeně. V opačném případě je výstup vypnutý a dioda svítí zeleně.

Termostat lze rovněž využít pro ovládání podlahového vytápění, např. topné rohože. Podmínkou je přestavení propojky, jež je skryta pod otočným nastavovacím prvkem, a připojení podlahového snímače 3292U-A90100, který se dodává samostatně. Vnitřní snímač pro měření teploty z prostoru je potom vyřazen z funkce a rozsah požadovaných teplot činí přibližně +15 až +48 °C.

Dostupnost termostatů Element a Time

Prostorové a podlahové termostaty ElementTime najdete v našem e-shopu s elektroinstalačnímm materiálem.