Stmívače pro LED světelné zdroje

Stmívače pro LED světelné zdrojeDva nové stmívače ABB, které zajistí 100% plynulou regulaci stmívatelných LED bez blikání a rušivých zvuků – výsledek spolupráce společností ABB a Philips. Rostoucí používání retrofitových světelných zdrojů s LED čím dál častěji generuje požadavky na regulování jejich jasu. Bez profesionálních stmívačů pro LED to ale není ideální a snadné.

Stmívání LED zdrojů není snadné. Dokonce ani s LED zdroji, které jsou přímo určeny ke stmívání „žárovkovými“ stmívači, nebývají výsledky ideální – je omezen rozsah stmívání, dochází k blikání apod.

Nové stmívače přinášejí dokonalost. Se zatížitelností 2 až 100 W/VA jsou určeny pro zapuštěnou montáž do běžné instalační krabice. Ovládání je otočné nebo krátkocestné. Přístroje mají nastavitelný minimální jas, jsou vybaveny elektronickou pojistkou a jsou odolné proti zkratu a přetížení.

Spolehlivá funkce je zaručena ve spojení se stmívatelnými retrofitovými LED zdroji (LEDi). Ty mohou být napájeny ze sítě 230 V i z transformátorů vinutých nebo elektronických. Přístroje jsou 100% optimalizovány pro stmívatelné zdroje řady Master z produkce firmy Philips (např. Master LEDbulb, Master LEDcandle apod.). Jsou ale použitelné také pro regulovatelné LED zdroje jiných výrobců, jako Osram, Ledon aj. Stmívat je možné také klasické a halogenové žárovky napájené ze sítě nebo z transformátorů.

Způsob ovládání i kryty obou nových přístrojů jsou stejné jako u dosud vyráběných stmívačů. Přístroj pro otočné ovládání se připojuje dvouvodičově, s možností spínání z dalších míst pomocí přepínačů řazení 6 či 7. Zapojení krátkocestného stmívače je třívodičové, je nutné přivést i vodič N. Paralelně připojená tlačítka umožňují plnohodnotné ovládání (spínání i stmívání) i z dalších míst.

Odkazy v rámci stránek výrobce:

Výrobky můžete zakoupit na našem e-shopu:

  • 6512-0-0307 Stmívač LEDi pro otočné ovládání
  • 6512-0-0312 Stmívač LEDi pro krátkocestné ovládání