Stmívač TOUCH – stmívá téměř vše

Stmívač TOUCH - stmívá téměř vše

V období klasických žárovek bylo stmívání jednoduché, příjemné a úsporné. S příchodem LED a úsporných zářivek se stalo ovládání světla technicky náročné a drahé. Někdy dokonce nemožné. Neřešitelný problém? Se stmívačem TEM TOUCH již ne!

Stmívání úsporných zářivek je drahé nebo nemožné

Pro stmívání úsporných zářivek potřebujeme speciální stmívače. Mimo toho různé LED a úsporné zářivky vyžadují různé druhy stmívačů. Když vyměníme typ zářivky, musíme někdy vyměnit i typ stmívače. Zářivky, které se dají stmívat, jsou ale o hodně dražší než obyčejné úsporné zářivky.

Většina levnějších úsporných zářivek, které patří mezi nejrozšířenější, se vůbec stmívat nedá. Žádným stmívačem. Když je použijeme se stmívačem, můžeme tím dokonce zvýšit spotřebu a v nejhorším případě díky přehřívání způsobit požár.

Všechny problémy nyní řeší stmívač TOUCH.

TOUCH vytváří příjemnou atmosféru tam, kde to doteď nebylo možné

Tlumené osvětlení vytváří atmosféru pokoje, ale i smyslnosti a romantiky. Je typickým znakem romantických podniků a klidných pozdních večerních hodin doma, nebo v pracovních prostorech. S příchodem LED světelných zdrojů a úsporných zářivek, které se do velké míry nedaly stmívat, se velká část tohoto klidu a romantiky ztratila. TOUCH znovu umožňuje stmívat světlo kdekoliv, bez ohledu na druh zářivky nebo žárovky. Příjemnou pohodu a romantiku přináší tam, kde předtím nebyla.

Ve tmě se TOUCH změní na jemné orientační osvětlení

Tak označuje umístění stmívače a něžně osvětluje prostor. Můžeme si vybrat jednu z osmi různých barev jemného osvětlení, jehož barvu a jas můžeme kdykoliv libovolně přizpůsobit své náladě. Jen v několika sekundách, sami a bez nástrojů.

Zapínání je jemné a šetrné

To nejenom že prodlužuje životnost zářivky, ale je i mnohem příjemnější a pomaleji nahradí tmu světlem.

Zapnutí je neslyšitelné, což udělá příchod světla ještě tajemnějším.

TOUCH se přizpůsobí každému prostoru

Může nahradit kterýkoliv vypínač ve všech prostorech, bez dodatečných zásahů. Když se rozhodneme vyměnit zařízení, nebo jenom barvu stěny, můžeme TOUCH přizpůsobit jednoduchou výměnou rámečku. To zvládneme jen v několika sekundách, sami a bez nářadí.

TOUCH je kouzelná součást nejhezčích obývacích a pracovních prostorů

Je moderní, sofistikovaný hladký povrch s jemnou světelnou linkou v spodní části. Zkrášluje ho mimořádný výběr rámečků, ať už co se týká tvarů, barev, vzorů, nebo materiálů.

K dispozici je přesná a ostře tvarovaná série rámečků Line, měkce zaoblená série Soft a jedinečná a dech vyrážející série Pure z přírodních materiálů, ze dřeva, skla a kovu.

Bez ohledu na to, zda je prostor klasický, tradičně zařízený, nebo jde o perlu moderní architektury, TOUCH se dokonale přizpůsobí jakémukoliv zařízení, nebo vzhledu prostoru.

TOUCH umožňuje velké úspory tam, kde to předtím nebylo možné

Kdysi to bylo jednoduché – žárovky byly levné a mohli jsme je stmívat každým stmívačem. Po příchodu LED a úsporných zářivek se stmívání světla stalo drahé, technicky náročné a někde i nemožné.

TOUCH přináší revoluci v ovládání světla. Stmívá i ty nejlevnější nestmívatelné zářivky, proto není potřebné kupovat LED a úsporné zářivky.

Když vyměníme typ zářivky, už není nutné měnit i typ stmívače, což bylo doteď nutné. TOUCH s jemným zapínáním prodlužuje životnost zářivky a proto ušetříme i na nákladech na zářivky.

Mimo toho stmívání světla ještě dodatečně a podstatně sníží spotřebu energie LED a úsporných zářivek.

TOUCH je elegantní, jednoduchý způsob, jak udělat něco dobré pro životní prostředí a svoji kapsu.

TOUCH přispívá ke zdraví

Stmívání světla v nočních hodinách není jenom věcí komfortu, ale i zdraví.

Noc je čas, kdy tělo odpočívá a nabírá sílu na nový den. Dříve jsme žili v rytmu slunce. Dnes si silnými umělými zdroji světla, když už by tělo mělo odpočívat, prodlužujeme den. To nemá dobrý vliv na imunitní systém, co bylo dokázáno ve Všeobecném klinickém výzkumném ústavu v Bostonu v USA.

Ukázalo se, že silné světlo v noci způsobuje opožděné vylučování hormonu melatoninu. Ten se právě kvůli vlivu světla začne uvolňovat po západu slunce. Melatonin funguje jako antioxidant.

Neutralizuje karcinogenní volné radikály v těle, posilňuje a obnovuje imunitní systém.

Předpokládá se, že zvýšený stupeň výskytu rakoviny u těch, kteří pracují v noci, může být i následek sníženého vylučování melatoninu.

Má vliv i na kvalitu spánku, regulaci tělesné teploty, krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Pokud se chceme bavit nebo pracovat i v pozdních večerních hodinách, je zdravé, abyste si ztlumili osvětlení.

TOUCH umožňuje, abyste to udělali všude, i tam, kde to kvůli LED a úsporným zářivkám nebylo možné.

Technologie TOUCH

EM25 – spínač a stmívač univerzální RLC 0-300W 2M (»MASTER«)

TOUCH EM25 je mikroprocesorem řízený elektronický stmívač. Stmívač umožňuje docílit nižší spotřebě elektrické energie. Funkce jemného zapínání prodlužuje životnost zářivek.

Umožňuje zapnutí, vypnutí a stmívání klasických a většiny úsporných zářivek (LED a CFL), i těch, které není možné obyčejnými stmívači stmívat.

Zabudovaný mikroprocesor automaticky rozpozná druh zářivky nebo žárovky a tomu přizpůsobí režim činnosti. Ovládáme ho prostřednictvím zabudovaných mikrospínačů. Při vypnutí si zapamatuje poslední nastavení, protože má zabudovanou paměťovou funkci. Má také zabudovanou ochranu před zkratem, přehříváním a přetížením.

Jeho speciální vlastností je zabudované LED osvětlení, které může kdykoliv změnit barvu a jas.

EM25 můžeme propojit s až 5 dodatečnými ovládacími tlačítky EM26 („slave“). Propojení se střídavými spínači ale není možné.

Umožňuje výměnu za klasický spínač (230V~ 50Hz). Využívá šroubové připojení vodičů 1,5 mm2 (max. hodnota kroutící momentu 0,4Nm).

TOUCH EM25 vyhovuje normám EN 60669-1, EN 60669-2-1 a direktivě EMC.

EM26 – tlačítko ovládací pro ovládání stmívače EM25 z více míst 2M (»SLAVE«)

Ve spojení se stmívačem EM25 („master“) umožňuje ovládání světel až na 5 místech se stejnými funkcemi jako má EM25 („master“). V případě dvojdrátového zapojení se s každým dodatečným (max. 5) ovládacím tlačítkem EM26 („slave“) minimální výkon zátěže zvýší o 25W.

Napájí se napětím 230V~ 50Hz. Využívá šroubové připojení vodičů 1,5 mm2 (max. hodnota kroutícího momentu 0,4Nm).

TOUCH EM26 vyhovuje normám EN 60669-1, EN 60669-2-1 a direktivě EMC.

Stmívání při trojdrátovém a dvojdrátovém zapojení

Trojdrátové zapojení umožňuje stmívání klasických a halogenových zářivek (0-300W), stmívatelných LED, CFL (kompaktních) zářivek a zářivek napájených prostřednictvím elektronického transformátoru (0-300VA / 300W); při koeficientu PF < 0.5 do výkonu 100 VA / 75 W.

Dvojdrátové zapojení umožňuje stmívání klasických a halogenových zářivek (40-300W), stmívatelných LED, CFL (kompaktních) žárovek a zářivek napájených prostřednictvím magnetického transformátoru (tlumivky) (40–300VA / 300W).

Které světelné zdroje TOUCH stmívá?

  • žárovky s vláknem
  • halogenové žárovky 230V
  • elektronické transformátory
  • klasické transformátory
  • stmívatelné úsporné CFL zářivky
  • stmívatelné LED zářivky
  • některé nestmívatelné úsporné CFL zářivky
  • některé nestmívateľné LED žárovky

Další informace o stmívačích TOUCH

Stmívače TOUCH vyrábí přední slovinský výrobce vypínačů a zásuvek TEM Čatež d.d. Ke stmívačům TOUCH patří i další výrobky řady Modul. Ve stejném designu jako mají stmívače TOUCH tak můžete mít veškerý domovní elektroinstalační materiál. Přehled přístrojů a rámečků Pure, Line nebo Soft naleznete v našem e-shopu.

Kompletní představení stmívačů TOUCH naleznete na informačních stránkách TOUCH.

Kde lze stmívač TOUCH zakoupit?

Mikroprocesorem řízený inteligentní stmívač EM25 ve všech 4 barvách modulárního systému MODUL můžete zakoupit v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem.

Kompletní stmívač se skládá z přístroje stmívače, z rámečku v designu Pure, Line nebo Soft a z montážního rámečku.

Stmívače EM25

Montážní rámečky

Montážní rámečky propojují přístroj stmívače s designovým rámečkem. Stmívač je pomocí nich také připevní k elektroinstalační krabici. Stmívače TOUCH je možné instalovat také do vícenásobných montážních rámečků, které v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem naleznete v oddělení Montážní rámečky.

Designové krycí rámečky

Designové rámečky tvoří vnější tvar a barvu stmívače. Díky široké nabídce tří designových řad a řadě barevných provedení je možné přizpůsobit stmívač Vašemu interiéru. Designové rámečky naleznete v těchto odděleních našeho e-shopu s elektroinstalačním materiálem:

Ovládací tlačítka EM26 pro ovládání z dalšího místa

Pokud potřebujete ovládat svítidlo z více míst, je to možné pomocí ovládacích tlačítek EM26. Samostatné ovládací tlačítko nelze k regulaci osvětlení použít.

Síťový filtr

Síťový filtr pro EM25. Doporučujeme použití síťového filtru při stmívání žárovek, halogenových žárovek a žárovek s klasickými a elektronickými transformátory. Síťový filtr je vhodné použít i při stmívání běžnými stmívači nestmívatelných úsporných žárovek a LED žárovek.

Sada stmívače

Pro snadný a rychlý nákup je připravena sada stmívače EM25PPOL20-U, která obsahuje bílý stmívač EM25 s montážním rámečkem a bílým krycím designovým rámečkem v designu Line.