Spínač pro Profil 45 do kanálů a podlahových krabic

Spínač pro Profil 45 do kanálů a podlahových krabic

Jednoduchý přepínač dobře zapadající do stávajícího sortimentu řady Profil 45 je jednou z novinek ABB s.r.o., Elektro-Praga letošního roku. Spínač řazení 6 je možné použít společně se stávajícími produkty řady Profil 45 do podparapetních kanálů s víkem 45 mm, v podlahových krabicích a ve speciálních krabicích pro přístroje 45×45 mm.

Nový přepínač, jehož jmenovitý proud je 10 AX a napětí 250 V AC, má netradiční design, kdy vlastní spínač s malou kolébkou oválného tvaru je vsazen do vzhledového fixačního krytu – třmenu, o rozměru 45×45 mm. Tento kryt má zespodu na protilehlých stranách dvě dvojice pružných elementů s výstupky, jimiž se zakotví v instalačním kanálu nebo podlahové krabici.

Připojovací svorky přepínače jsou šroubové a jsou dimenzovány pro připojení vodičů o průřezech od 1,5 do 2,5 mm². Přepínač má bílou barvu (RAL 9010) a jeho objednací číslo je 3525-C06340. Balení je po 20 kusech v krabici s možností prodeje po jednotlivých kusech podobně, jako je tomu u většiny zásuvek řady Profil 45. Spínač nalezne uplatnění zejména v instalacích pro komerční budovy, v průmyslových administrativních budovách nebo také ve školách a v nemocnicích.

Výrobek můžete zakoupit v našem e-shopu.