Topná rohož

Topné rohože jsou ideální jako doplňkový zdroj v bytech nebo domech. Topnou rohoží získáte nejen zdroj komfortního tepla od podlahy, ale v přechodových měsících (podzim a jaro) mohou plnit funkci hlavního zdroje tepla (např. „přitopením“ v podvečer).

Velmi časté je použití v koupelně, chodbě nebo kuchyni. Velmi vhodné jsou pro instalaci při rekonstrukci bytového jádra. Topné rohože jsou velmi tenké a proto je lze snadno instalovat do vrstvy flexibilní lepící směsi přímo pod dlažbu. Nenavyšují stavební výšku podlahy a nejsou nutné ani žádné další stavební úpravy.

Za nízké pořizovací náklady tak získáte úsporný a komfortní zdroj vytápění.

Typy topných rohoží

Topné rohože o výkonu 170 W/m2 jsou díky své tenké konstrukci ideální pro pokládku přímo pod dlažbu do vrstvy flexibilního lepidla. Výkon 170 W/m2 zaručuje dynamický nárůst teploty podlahy již několik minut po sepnutí rohože (cca 15 až 20 minut).

Topné rohože o výkonu 120 W/m2 doporučujeme pro použití pod plovoucí podlahu (do flexibilní lepící směsi) anebo pod dlažbu (v nízkoenergetických stavbách).

Topná fólie WT 2010 AL topná fólie, je určena jako doplňkový zdroj pod plovoucí podlahu (dětské a obývací pokoje, ložnice). Instaluje se suchou cestou přímo pod plovoucí podlahu.

Výkon 170 W/m2 neznamená vyšší spotřebu elektrické energie, stejně jako výkon 120 W/m2 neznamená úsporu energie anebo nižší či vyšší teplotu vytápění. Spotřeba energie (úspora) každého topného systému je dána tepelnou ztrátou objektu. V případě elektrických topných rohoží znamená vyšší výkon rychlejší nahřátí podlahy a je tedy komfortnější. Jinými slovy, rohož s nižším výkonem nahřeje podlahu na stejnou teplotu jako rohož s vyšším výkonem, ale za podstatně delší dobu a spotřebuje stejné množství elektrické energie.