Touch

TOUCH – nová dimenze osvětlení interiérů

V období klasických žárovek bylo stmívání jednoduché, příjemné logo_TEM_toucha úsporné. S příchodem LED a úsporných zářivek se stalo ovládání světla technicky náročné a drahé. A někdy dokonce i nemožné.

Neřešitelný problém? Se stmívačem TEM TOUCH již ne!

Stmívání úsporných zářivek je drahé nebo nemožné?

Pro stmívání úsporných zářivek potřebujeme speciální stmívače. Mimo toho různé LED a úsporné zářivky vyžadují různé druhy stmívačů. Když vyměníme typ zářivky, musíme někdy vyměnit i typ stmívače. Zářivky, které se dají stmívat, jsou o hodně dražší než obyčejné úsporné zářivky.clanek_svetelne_zdroje

Většina levnějších úsporných zářivek, které patří mezi nejrozšířenější, se vůbec běžně stmívat nedá, když je použijeme se stmívačem, můžeme tím dokonce zvýšit spotřebu a v nejhorším případě díky přehřívání způsobit požár. Všechny problémy nyní řeší stmívač TOUCH.

clanek_touch

Nové možnosti

TOUCH umožňuje velké úspory tam, kde to předtím nebylo možné. Kdysi to bylo jednoduché – žárovky byly levné, a mohli jsme je stmívat každým stmívačem. Po příchodu LED a úsporných zářivek se stmívání světla stalo drahé, technicky náročné a někde i nemožné.

TOUCH přináší revoluci v ovládání světla.clanek_touch_2M Stmívač  EM25 využívá nejmodernějších technologií, je řízen mikropočítačem a to mu umožňuje detekovat a přizpůsobit se jakémukoli připojenému zdroji světla. Stmívá řadu i těch nejlevnějších nestmívatelných zářivek, proto není potřebné kupovat speciální LED a úsporné zářivky. Když vyměníme typ zářivky, už není nutné měnit i typ stmívače. Mikroprocesor pomalým zapínáním navíc prodlužuje životnost zářivky, a tím šetří výdaje za světelné zdroje.

Mimo toho stmívání světla ještě dodatečně a podstatně sníží spotřebu energie LED a úsporných zářivek, čímž šetří výdaje i za elektrickou energii.

Světlo je možno ovládat i z více míst, neboť stmívač TOUCH podporuje připojení až dalších pěti ovládacích tlačítek EM26, které mohou odkudkoli ovládat hlavní jednotku EM25.

clanek_EM25

TOUCH – vytvořte atmosféru i tam, kde to dříve nebylo možné

clanek_touch_romanticTlumené osvětlení vytváří atmosféru pokoje, ale i smyslnosti a romantiky. Je typickým znakem romantických podniků a klidných pozdních večerních hodin doma, nebo v pracovních prostorech. S příchodem LED světelných zdrojů a úsporných zářivek, které se do velké míry nedaly stmívat, se velká část tohoto klidu a romantiky ztratila. TOUCH znovu umožňuje stmívat světlo téměř kdekoliv. Příjemnou pohodu a romantiku přináší tam, kde předtím nebyla.

Nehledejte již vypínač ve tmě!

Stmívač TOUCH má v sobě integrované LED osvětlení,clanek_osvetleni_TOUCH které označuje umístění stmívače a něžně osvětluje prostor. Můžeme si vybrat jednu z osmi různých barev osvětlení, jehož barvu a jas můžeme kdykoliv libovolně přizpůsobit své náladě či potřebě. Jen v několika sekundách, sami a bez nástrojů.

Zapínání je jemné a šetrné

TOUCH postupně rozsvítí připojený světelný zdroj, což nejenom prodlužuje životnost zářivky, ale je i mnohem příjemnější a pomaleji nahradí tmu světlem. Zapnutí je neslyšitelné, což udělá příchod světla ještě tajemnějším.

TOUCH se přizpůsobí každému prostoru

Může nahradit kterýkoliv vypínač ve všech prostorech, bez dodatečných zásahů. Když se rozhodneme vyměnit zařízení, nebo jenom barvu stěny, můžeme TOUCH přizpůsobit jednoduchou výměnou rámečku. To zvládneme jen v několika sekundách, sami a bez nářadí. TOUCH je kouzelná součást nejhezčích obývacích a pracovních prostorů. Je moderní, má sofistikovaný hladký povrch s jemnou světelnou linkou v spodní části. Zkrášluje ho mimořádný výběr rámečků, ať už co se týká tvarů, barev, vzorů, nebo materiálů. K dispozici je přesná a ostře tvarovaná série rámečků LINE, měkce zaoblená série SOFT a jedinečná a dech vyrážející série PURE z přírodních materiálů, ze dřeva, skla a kovu.

clanek_touch_obyvak

Bez ohledu na to, zda je prostor klasický, tradičně zařízený, nebo jde o perlu moderní architektury, TOUCH se dokonale přizpůsobí jakémukoliv zařízení, nebo vzhledu prostoru.

clanek_touch_skladba

TOUCH přispívá ke zdraví

clanek_touch_zdrave_spaniStmívání světla v nočních hodinách není jenom věcí komfortu, ale i zdraví.

Noc je čas, kdy tělo odpočívá a nabírá sílu na nový den. Dříve jsme žili v rytmu slunce. Dnes si silnými umělými zdroji světla, když už by tělo mělo odpočívat, prodlužujeme den. To nemá dobrý vliv na imunitní systém, což bylo dokázáno ve Všeobecném klinickém výzkumném ústavu v Bostonu v USA.

Ukázalo se, že silné světlo v noci způsobuje opožděné vylučování hormonu melatoninu. Ten se právě kvůli vlivu světla začne uvolňovat po západu slunce. Melatonin funguje jako antioxidant.

Neutralizuje karcinogenní volné radikály v těle, posilňuje a obnovuje imunitní systém.

Předpokládá se, že zvýšený stupeň výskytu rakoviny u těch, kteří pracují v noci, může být i následek sníženého vylučování melatoninu. Má vliv i na kvalitu spánku, regulaci tělesné teploty, krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Pokud se chceme bavit nebo pracovat i v pozdních večerních hodinách, je zdravé, abyste si ztlumili osvětlení.

Kde mohu stmívač TOUCH získat?

Zájemci o tento moderní přístup k osvětlení mohou navštívit internetový obchod firmy ELIMA – elektroinstalační materiál, kde naleznete samotný přístroj (EM25 – univerzální stmívač, nebo EM26 – ovládací tlačítko) a kompletní nabídku designových rámečků řady MODUL LINE, MODUL SOFT nebo MODUL PURE, se kterými můžete stmívač zkompletovat.

clanek_touch_2

Jaké světelné zdroje jsou se stmívačem TOUCH kompatibilní?

Společnost TEM ve svých laboratořích kontroluje, které zdroje korektně pracují se stmívačem TOUCH. Seznam vyzkoušených světelných zdrojů naleznete v souboru níže. Seznam není kompletní, neustále se rozšiřuje o nové zdroje.

Další informace

Další informace naleznete také na produktových stránkách výrobce: http://www.touch.si/cz/.