Green Wall

Představení krabic Gewiss Green Wall

Vždy o jeden krok napřed

Technologicky vyspělé systémy pro ochranu, spojování a rozvod jsou jádrem produktové řady firmy GEWISS. GEWISS může nabídnout tyto výrobky díky firemní filozofii a díky neustálým inovačním investicím do nových technologií, které z GEWISSu dělají odlišnou značku a jsou synonymem pro bezpečnost, design a praktické použití. GREEN WALL je kompletní systém, který umožňuje snadnou instalaci rozvodu do lehkých a sádrokartonových stěn. Tento inovační systém je výsledkem spojení prokazatelných dovedností a know-how za více než 40 let mezinárodních zkušeností v oblasti distribučních systémů. Dlouhá technická tradice dělá z firmy GEWISS leadera v této oblasti.

Řešení pro sádrokartonové stěn

GREEN WALL je nový systém zapuštěných krabic a skříní (krabic pro řady domovních spínačů, krabic rozbočovacích a spojovacích a rozvodnic) pro sádrokartonové stěny. Je to inovativní a kompletní systém, který je na trhu k dispozici. Je navržen tak, aby jeho použití bylo rychlé a snadné.

Inovativní systém

GREEN WALL je systém navržený pro konstrukce z lehkých a sádrokartonových stěn tak, aby jeho použití bylo jednoduché a intuitivní. GEWISS nabízí kompletní systém zapuštěných krabic pro distribuci.

Špičkové řešení

Výrobky řady GREEN WALL kombinují způsoby instalace a moderní metody instalačních technologií, které jsou zaměřené na úspory energie, efektivitu a komfort. Tato řešení dělají z řady GREEN WALL systém rychlý, bezpečný a spolehlivý.

Smysl pro detail

Řada 24 SC GREEN WALL, kompletně inovovaná, je ideálním řešením pro řady domovních spínačů, instalace KNX a prvky digitalního zobrazování Digital Visions.

Flexibilní instalace

Řady krabic 48 PT DIN a 48 CM a řada rozvodnic 40 CDKi GREEN WALL, nabízí stejné aplikační výhody jako řady pro cihlové stěny. Řada je doplněna o krabice pro zamykatelné průmyslové zásuvky 67IB a 44IB.

Inovativní systém

Rostoucí využívání sádrokartonu ve stavebnictví mění metody a techniky pro elektrické rozvody. Pro splnění nových konstrukčních požadavků, GEWISS vyrábí zapuštěný montážní systém GREEN WALL, navržený tak, aby bylo snadnější vytvořit elektrický rozvod v budovách s lehkými nebo sádrokartonovými stěnami: kompletní systém pro distribuci, který perfektně ladí s moderními stavebními technologiemi.

Široká řada pro každou potřebu

GREEN WALL pro zapuštěnou montáž je systém, který lze rozpoznat podle zelené barvy zadní části krabic a rozvodnic. Je to nejkomplexnější systém na trhu. Skládá se ze skříní, rozvodnic, rozbočovacích krabic, krabic pro domovní spínače a aplikace typu KNX a Digital Vision a krabic pro vypínatelné průmyslové zásuvky.

Zkrácení instalační doby

Výrobky řady GREEN WALL jsou určeny pro instalaci do kovových rámů nebo přímo na sádrokartonové desky, bez nutnosti jakéhokoliv dalšího kitu – jsou připevněny pomocí speciálních šroubů pro sádrokarton. Upevňovací úchyty a kovové svorky zajistí rychlou a intuitivní montáž.

Specifické materiály

Výrobky GREEN WALL splňují normy a standardy CEI 64-8. Ty specifikují, že zapuštěná montáž krabic do dutých stěn (lehké stěny nebo sádrokarton), podhledů, zvýšených nebo mobilních podlah musí být ze samozhášivého plastu, který úspěšně absolvoval zkoušky žhavou smyčkou (GWT) při 850 ° C.

Bezpečné a spolehlivé upevnění

Upevnění pro lehké a sádrokartonové stěny vyžaduje bezpečnost a spolehlivost. Každá položka systému GREEN WALL má specifické vlastnosti a tak tento výrobek GEWISS umožňuje rychlou, snadnou a spolehlivou montáž.

Snadná instalace

Pro usnadnění instalace, GEWISS použil určité inovace, které pomáhají narýsování výřezu v rámci přípravy a způsob pro upevnění a uchycení trubek, např. pro krabice na 3, 4 a 6 pozic. Tyto charakteristiky umožňují rychlou a snadnou instalaci.

Excelentní řešení

Současné standardy stavebních systémů pro lehké a sádrokartonové stěny umožňují vysokou úroveň s ohledem na snadnou montáž, mechanickou a seismickou odolnost, tvrdost povrchu, odolnost proti zatížení, termo-akustickou izolaci a environmentální slučitelnosti. Tato stavební technika byla úspěšně přijata pro nejrůznější aplikace: školy, hotely, kanceláře, obchody, továrny, montované stavby ze dřeva, nemocnice, nemluvě o vysokém použití v domovních a bytových aplikacích. Sádrokarton nebo lehké konstrukce jsou osvědčené systémy, které přinášejí výhody jak z hlediska technického tak i zhlediska životního prostředí. Řada GREEN WALL kombinuje všechny vlastnosti a perfektně ladí s tímto typem konstrukce, který umožňuje kompletní a bezpečnou instalaci elektrického rozvodu.

 S ohledem na životní prostředí

Jako partner CasaKyoto, GEWISS potvrzuje svůj závazek přicházet s řešeními, která nabízejí vysoké úspory energie při současném respektování životního prostředí. Projekt CasaKyoto si klade za cíl rekonstrukci budov, které používají izolace,respektující Kjótský protokol, pro snížení emisí CO2.

Integrace

Design nových výrobků umožňuje, aby byly rychle a snadno instalovány do sádrokartonové struktury bez toho, že by bylo třeba nějakého dalšího příslušenství.

Kvalitní provedení

Struktura a materiály krabic GREEN WALL zaručují vysokou odolnost mechanickému namáhání a poškození. Díky úspěšným laboratorním testům řada GREEN WALL obdržela značku kvality IMQ (obdoba značky ESČ).

Bezhalogenové výrobky

Celá řada GREEN WALL je z materiálu halogen-free (v souladu s normou EN50267-2-2) a je vhodná pro instalci do veřejných prostor. V případě požáru, tento materiál produkuje kouř, který má menší hustotu a nižší obsah toxických látek, což jsou vlastnosti, které jsou potřebné pro instalaci do míst s vysokou koncentrací lidí.

Design a funkční koordinace

GEWISS kombinuje specifické inovace potřebné k rozvoji řady GREEN WALL s mnoha výhodami, jako mají ekvivalentní výrobky pro cihlové stěny.

Pozornost na detail

Krabice 24 SC GREEN WALL na 3,4 a 6 pozic, kulaté krabice na 2 a 2+2 pozice, jsou řešením pro řady domovních spínačů, s použitím fixačních příchytek. Skupinu doplňují krabice na 4+4 pozice, do nichž lze montovat i ovládací prvky a panely domovních řad. Lze je použít i pro ovládací panely KNX a videotelefony.

Inovativní “uzamčení” trubky

Specifická geometrie průchodky v krabici, umožňuje snadné zastrčení a pevné uchycení trubky v sedle. Díkyprofilu “L” se může trubka pohybovat (vertikálně i horizontálně) a to usnadňuje polohu krabice ve stěně.

Větší hrana

Vrchní hrana je rozšířená a umožňuje větší a nepřerušovanou podporu povrchu sádrokartonu. Také zakryje větší část vyříznutého otvoru. Krabice na 3,4 a 6 modulů jsou připravené pro oddělovací přepážku, pro oddělení různých typů obvodu (bez ztráty modularity u 3 pozic).

Plný přístup

Krabice mají průchodky pro trubky ø 20mm a ø 25mm a také lze díky otevíracím profilům použít trubky ø 16mm a ø 32mm. Průchodky jsou umístěny tak, aby byl plně využit dostupný prostor krabice. Struktura a materiál krabic garantuje vysokou mechanickou odolnost.

Montáž zepředu (z čela)

Díky pozicím (A) ve dně krabice lze snadno označit vrtací body. Pomocí vyrovnávacích slotů (B) může elektrikář snadno usadit krabici podle vyznačených čar. Montáž se dělá od přední desky. Ideální pro údržbu, rekonstrukce nebo úpravy prostoru.

Řešení pro každý přístroj

Dna krabic 24 SC GREEN WALL mají příchytky do kovové konstrukce nebo do sádrokartonové desky, jsou ideální pro instalace domovních řad (pozice 4+4), ovládacích panelů pro KNX, videa a telefonů Digital Vision a dotykových panelů Master a Master Vision.

Instalační flexibilita

Řada rozvodnic 40 CDKi GREEN WALL má 5 velikostí (od 12 modulů do 72 modulů). Kouřová dvířka mají vysokou nárazuvzdornost a mají elastický prvek, který umožňuje otevření větší než 180°. Čtyři velikosti rozbočovacích krabic 48 PT DIN GREEN WALL nabízejí dostatek prostoru pro rozvod instalace. Řada také zahrnuje provedení s transparentním víkem a provedení s dvojnásobnou kapacitou (48 CM GREEN WALL), vhodných pro propojení velkého množství vodičů. GEWISS také vyrábí speciální krabice pro instalace vertikálních a horizontálních vypínatelných průmyslových zásuvek 61 IBa 44 IB.

Dostatek prostoru pro instalaci

Rozvodnice 40CDKi GREEN WALL mají moderní design, široké čelo a vyjímatelný rám, jsou vhodné pro oddělenou instalaci s použitím oddělovacích destiček. Velký prostor umožňuje snadný přívod vodičů, jejich připojení a snadné uložení celku na místo.

Bezpečné a snadné upevnění

Dna krabic a rozvodnic jsou vybavena speciálními křidélky pro uchycení do kovové struktury sádrokartonu. Pomocí šroubů pro použití do sádrokartonu lze tak snadno dno krabice připevnit do kovové struktury. Dna krabic mají také výstupky – specifické body, které usnadňují označení desky pro přípravu výřezu.

Smysl pro detail

Krabice řady 48 PT DIN GREEN WALL mají ve dně zabudovanou lištu DIN, která umožňuje snadnou instalaci prvků domovních řad, modulárních přístrojů i svorkovnic. Víka krabic mají zaoblené hrany, aby se dovnitř nedostával prach a satinovaný povrch, který usnadňuje přemalování.

Maximální bezpečnost

Krabice mohou být připevněné do rámu konstrukce sádrokartonu (použitím křidélek) nebo přímo k desce (použitím křidélek – dno je přišroubováno šrouby do sádrokartonu k čelu desky). Dna krabic mají referenční body, takže je možné je připevnit ke zděné stěně předtím, než se namontuje sádrokartonová deska navrch.

Krabice pro vypínatelné průmyslové zásuvky

Na krabice pro vertikální průmyslové zásuvky lze montovat všechny typy zásuvek 67 IB (16A a 32A – SBF, CBF a AUTOMATIKA). Existují i provedení pro horizontální zásuvky, s i bez jištění. Tyto krabice mají dostatek prostoru pro vodiče.

Upevnění ke kovovému rámu

V závislosti na umístění křidélek, se dna krabic upevňují dvěma způsoby:
A) Pro krabice, jejichž dna mají křidélka na horizontálních stranách, použijte navíc 2 horizontální profily tvaru “U”.
B) Pro výrobky s křidélky po stranách vertikálních, použijte vertikální stojací profily tvaru “C”. Pro sádrokarton se používají speciální šrouby. Dno krabice se připevňuje stejnými šrouby do uvedených křidélek.

Upevnění k desce

V závislosti na typu výrobku, jsou dvě možnosti upevnění:
A) Po přípravě desky (označení a vyříznutí), je dno připevněno k desce pomocí křidélek a šroubů pro sádrokarton, zepředu, z čela desky.

B) Krabice pro domovní řady (3,4,6 pozic) a krabice kulaté mohou být připevněny přímo do stěny (i dvojité) pomocí kovových příchytek. K přípravě otvoru pro krabice použijte frézu ø 68 (pro krabice hranaté na 3,4,6, pozic) nebo frézu ø 65 (pro krabice kulaté). Použijte reference uvedené na krabicích

Připevnění na cihlovou stěnu

Dna rozbočovacích krabic i krabic pro průmyslové zásuvky, mají místa, kde je lze připevnit na cihlovou stěnu použitím šroubů a hmoždinek. Jakmile připevníte krabici na cihlovou stěnu, můžete přiložit sádrokartonovou desku. Tento způsob instalace je vhodný zvláště při rekonstrukcích.

Katalogový list Gewiss Green Wall ke stažení

2013_10_23_GREEN_WALL_CZ.pdf (CZ, 4MB)