Systém bezdrátového ovládání ABB RF 868 MHz

Výhody dálkového ovládání není jistě potřeba popisovat. Dálkové ovládání používáme denně a televizor nebo DVD přehrávač bychom si bez něj už neuměli představit. Stejný stupeň komfortu můžeme využít také při ovládání prvků domovní elektroinstalace? Na dálku rozsvítíme nebo zhasneme, snížíme jas svítidla nebo spustíme žaluzii. S dalkovými vysílači a přijímači ABB RF 868 můžete „elektriku“ ovládat z křesla, gauče nebo auta.


 

Přístroje ABB s.r.o., Elektro-Praga pro radiofrekvenční (RF) bezdrátový systém využívají frekvenční pásmo 868 MHz, které výrazně rozšiřuje možnosti dálkového ovládání v klasické moderní elektroinstalaci. Přináší zvýšení dosahu, vyšší odolnost proti rušení a spolehlivost ovládání. K základním charakteristikám patří možnost opakování signálu prostřednictvím přijímačů, možnost konfigurace systému pomocí počítače, vysílače RF signálu v krytí až IP 65, zvýšení dosahu pomocí externích antén nebo zvýšení maximálního počtu vysílačů v paměti přijímače. Pro rozsáhlá řešení v komerčních budovách jsou v nabídce i moduly na tzv. DIN lištu. Přístroje jsou k dispozici v designových řadách ABB s.r.o., Elektro-Praga Tango®, Neo®, Neo Tech®, Element®, Time® a Time Arbo®.

Příklady aplikací:

  • změny elektroinstalace (nezávislost umístění vysílačů na stávajícím rozvodu elektrické energie)
  • přidávání ovládacích míst, náhrada spínače ř. 6 a 7
  • ovládání spotřebičů na nepřístupných místech
  • komfortní dálkové ovládání spotřebičů pomocí ručních vysílačů (obývací pokoj, ložnice)
  • ovládání dětmi nebo tělesně postiženými osobami
  • umístění vysílačů na skleněné stěny, dřevo nebo beton
  • přenos signálu HDO
  • hlídání maximálního stavu kapaliny, indikace poruchových stavů

Opakování ovládacího signálu

RF 868 opakování signálu

Každý přístroj napájený z elektrické sítě může zároveň sloužit jako opakovač RF signálu – signál je přijat a opět vyslán dále. V případě využití přídavných antén lze zaručit maximální dosah až 2 km.

Konfigurace pomocí USB vysílače

RF 868 konfigurace pomocí USB připojení

Systém RF bezdrátového ovládání pro běžné užití lze konfigurovat jednoduše pomocí tlačítek na přístrojích. U složitějších instalací, resp. v případě požadavku na vyšší funkcionalitu přístrojů, je možné použít univerzální USB vysílač spolu s konfiguračním softwarem. Pomocí tohoto systémového příslušenství a počítače lze nastavit jednotlivé vazby mezi přijímači a vysílači, nadefinovat počet opakovačů v signálové cestě a využít dalších vlastností, které pomocí tlačítkového programování nejsou přístupné.

Ke stažení

Katalogový list: RF_dalkove_ovladani_2014.pdf