AudioWorld

Co je AudioWorld?

AudioWorld je řada přístrojů pro distribuci zvuku a ozvučování místností. Pomocí něj lze spolu s kvalitním osvětlením a jeho řízením dotvořit atmosféru interiéru.

Doba, kdy jste si pro ozvučení místností ve Vašem domě museli pořídit několik rozhlasových přijímačů nebo dalších přístrojů, právě skončila. Pohodlí Vašeho domova se s novou řadou přístrojů AudioWorld dostává do vyšší dimenze.

Zapomeňte na rádio či Hi-Fi různé velikosti v každé místnosti, které jste den co den spouštěli jednotlivě podle toho, v které jste se nacházeli místnosti. Je tu AudioWorld! Hudba či rádio bude hrát všude, kam se podíváte a přitom nebude skoro vidět. Přesto ve vysoké kvalitě a ve skvělém designu. Vše dokonale sladěno s Vaší elektroinstalací. Technicky i esteticky.

Jeho předností je však jednoduchá koncepce. Pomocí několika přístrojů ozvučíte nejen samostatnou koupelnu nebo kuchyň, ale vtisknete duši i do celého domu, kancelářských prostor nebo do kavárny. Také zdravotnické zařízení se stane příjemnějším pro pobyt pacientů. Je možné připojit i Hi-Fi systém umístěný například ve Vašem obývacím pokoji.

Audioworld se zesilovačem

Novou dimenzi do ozvučování přinášejí moderní přístroje s nakousnutým jablíčkem ve znaku, tedy Apple iPod, iPod touch nebo iPhone. Pro ně je určena dokovací stanice Busch-iDock, která umožňuje zařadit přístroje Apple do instalace AudioWorld.

Busch-iDock

Bezdrátová komunikace umožňuje zajímavé způsoby ovládání přístroje Busch-iNet rádia. Jednak lokální s příjemnou a pohodlnou plovoucí klapkou, ale i pomocí WiFi sítě, kdy je možno se do přístroje „přihlásit“, čímž se zpřístupní menu v internetovém prohlížeči, a lze tak nastavovat
a ovládat přístroj z počítače, tabletu nebo chytrého telefonu.

Busch-iNet

Přístrojové vybavení AudioWorld se dodává v moderních designových řadách Tango, Levit, Neo, Neo Tech, Element, Time, Time Arbo, Future linear, Solo, Solo carat, a Alpha exclusive. Celou instalaci lze doplnit i o další přístroje ABB s.r.o., Elektro-Praga zvyšující komfort – stmívače, automatické spínače, žaluziové spínače, …

Komponenty systému AudioWorld

Zdroje zvuku

Zesilovač s tunerem FM a RDS

Pro individuální nastavení hlasitosti a naladění stanice. Možnost přepojení vnějšího zdroje signálu pomocí předzesilovače pro audiosignál.
Možnost naladění stanice v FM pásmu 88 – 108 MHz, paměť na 8 stanic. Zobrazení informací o stanici na podsvíceném displeji. Monofonní i stereofonní provoz. Automatická funkce Loudness. Nastavitelné automatické vypnutí (funkce Sleep) a automatické zapnutí. Vstup pro zapnutí / vypnutí (230 V) z jiného místa např. spínačem nebo snímačem pohybu.

Rádio internetové Busch-iNet se zesilovačem

Přijímač internetového rádia s rozhraním WLAN. Integrovaná WLAN anténa, podporované standardy 802.11 b/g. Integrovaný WebServer pro konfiguraci a nastavení přístroje. Podoporované formáty zvuku: MP3, AAC(+), OGG, m3U, PLS. Možnost dálkového ovládání pomocí smartphonu nebo tabletu s WiFi rozhraním a internetového prohlížeče. Displej se zobrazením informací o stanici a časových údajů. Funkce buzení a automatického vypnutí (Sleep). Paměť na 8 rozhlasových stanic. Monofonní nebo stereofonní provoz. Svorky pro připojení dokovací stanice Busch-iDock. Možnost dálkového ovládání s využitím dokovací stanice Busch-iDock. Vstup pro zapnutí/vypnutí (230 V) z jiného místa, např. snímačem pohybu.

Dokovací stanice Busch-iDock

Pro modely Apple iPod, iPhone se širokým dokovacím konektorem. Reprodukce pomocí zesilovače s FM tunerem. Přístroj je využitelný jako alternativní zdroj hudby pro integraci do systému AudioWorld. Automatické dobíjení připojeného přístroje. IR přijímač pro dálkové ovládání vysílačem Apple Remote (vysílač není součástí dodávky). Potvrzování přijatých IR povelů prostřednictvím LE diod. Řídicí funkce pro zesilovač s FM tunerem.

Zesilovač

Pro individuální nastavení hlasitosti a předvolby. Možnost přepnutí poslechu rozhlasu nebo vnějšího zdroje signálu. Možnost volby rozhlasovych stanic uložených v paměti tuneru ústředny. Monofonní i stereofonní  provoz. Automatická funkce Loudness. Volitelné automatické vypnutí po 30 min (funkce Sleep).

Zesilovač řadový

Pro zvýšení výkonu až na 2x 10 W, pro zvýšení počtu reproduktorů připojených k jednomu zesilovači. Jako zdroj vstupního signálu lze použít zesilovače nebo předzesilovač. Ovládání hlasitosti přostřednictvím rozhraní 1-10 V např. potenciometrem (1 zdroj zvuku) nebo zesilovačem (2 zdroje zvuku). Možnost připojení až 16 reproduktorů (celková impedance 2 – 16 Ohmů). Výstup 15 V DC pro napájení vstupního předzesilovače.

Předzesilovač pro audiosignál

Pro připojení externího zdroje signálu, např MP3 nebo DVD přehrávače.

Reproduktory

Reproduktor pro zapuštěnou montáž

Pro přístroj zesilovače s tunerem FM, internetové rádio Busch-iNet nebo zesilovače pro zapuštěnou montáž do elektroinstalační krabice. Jmenovitý výkon: 2 W (RMS).

Reproduktor vestavný

Pro přístroj zesilovače s tunerem FM, internetové rádio Busch-iNet nebo zesilovače pro vestavnou montáž obvykle do stropu. Jmenovitý výkon: 6 W (RMS).

Prospekt AudioWorld

Prospekt pro systém AudioWorld stáhněte klinutím na jeho náhled.

Prospekt Audioworld

Dostupnost AudioWorld

Kompletní sortiment výrobků ABB s.r.o., Elektro-Praga, včetně výrobků AudioWorld zakoupíte v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem v oddělení AudioWorld.


Apple, iPod iPhone jsou registrované značky společnosti Apple Inc. „Made for iPod” a „Made for iPhone” znamená, že dané elektronické příslušenství bylo koncipováno speciálně pro připojení k zařízení iPod nebo iPhone a že splňuje příslušné podmínky.