ABB-free@home

ABB-free@home inteligentní elektroinstalace – inovativní a osvobozující

Co je ABB-free@home?

ABB-free@home je inovativní řešení inteligentní elektroinstalace pro automatizaci domácnosti. Systém elektroinstalace, který umožňuje automatizované řízení funkcí, jako je ovládání světla, žaluzií, topení, klimatizace. Vše podle osobité koncepce, s ohledem na preference uživatele.

Co ABB-free@home dokáže?

S ABB-free@home lze všechny funkce v domě řídit automaticky – podle časového plánu, teploty, na základě pohybu nebo stiskem tlačítka. Vše ovládáte pomocí spínače na zdi nebo chytrým telefonem či tabletem dálkově, odkudkoliv. Vše máte stále pod kontrolou.

Co Vám ABB-free@home přinese?

Pohodlí, bezpečnost a úspory ve spotřebě energie. ABB-free@home mění dům nebo byt na inteligentní domov. S inteligentní elektroinstalací ABB-free@home se každodenní život stává mnohem příjemnějším.

S novým systémem ABB-free@home od společnosti ABB s.r.o., Elektro-Praga je domovní automatizace snazší než kdykoliv předtím. Nový systém nabízí spoustu rozmanitých možností, díky kterým lze libovolně ovládat osvětlení, žaluzie nebo vytápění objektu. Navíc je k dispozici mnoho dalších funkcí, které je možné v průběhu používání kdykoliv měnit a přizpůsobovat podle Vašeho přání.

Hospodárně hned od začátku

V porovnání s běžnou domovní automatizací se vyplatí každá investovaná koruna do ABB-free@home již od samého začátku. Plánování a instalace jsou totiž nenáročné a celkové náklady na ABB-free@home nejsou nijak vysoké.Systém šetří čas a náklady, stejně jako energii během provozu.

Mnoho funkcí ABB-free@home

  • ovládání osvětlení (spínání / stmívání)
  • detekce pohybu
  • ovládání žaluzií
  • scénické režimy – centrální vypnutí, panické scény
  • ovládání vytápění
  • možnost ovládání „chytrým telefonem“, tabletem
  • časové funkce
  • propojení s „DES“ – ABB-Welcome, Welcome Midi
  • centrální ovládání pomocí dotykového panelu 7“
  • vzdálené ovládání odkudkoliv pomocí „cloudového řešení“

Úplné propojení

S ABB-free@home se dají všechny instalace a spotřebiče v domě a kolem něj úžasně snadno kombinovat a sloučit.

Žaluzie

Ať už se jedná o žaluzie, rolety, markýzy, nebo rolovací dveře, s domovní automatizací ABB-free@home je ochrana před sluncem a úspory energie mnohem snadnější. Otvírání a zavírání, stejně jako celé seřízení žaluzií lze ovládat spínačem, ABB-free@home panelem s dotykovým displejem nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu či tabletu. Konvenční meteorologická stanice zajistí ochranu předokenních markýz a rolet při bouřce. Lze použít časovač nebo funkci Astro. Žaluzie se nastavují automaticky podle východu a západu slunce.

» Flexibilní možnosti ovládání
» Ochrana před bouřkou, deštěm a větrem podle aktuálního počasí
» Jednoduchá obsluha
» Úspora energie při klimatizování díky automatickému zastínění žaluziemi podle slunečního svitu – místnost se zbytečně neohřívá
» Optimální a komfortní časování funkcí

Spínač žaluzií je připraven na všechny provozní režimy. S krátkým nebo dlouhým stiskem tlačítka pro rolety, venkovní žaluzie či markýzy, stejně jako seřízení žaluzií. Ve spojení se snímačem větru se rolety, venkovní žaluzie a markýzy zcela zasunou a jsou během silného větru blokovány.

ABB-free@home_ovladaci prvky

Osvětlení

S ABB-free@home lze optimálně využívat osvětlení jednotlivých místností i celého domu. Do systému lze jednoduše integrovat barevné LED Philips a pomocí aplikace ABB-free@home je pak ovládat. Tak je možné nejen nastavit intenzitu světla, ale také jeho barvu.

» Snadno nastavitelné světelné scény
» Centrální nebo dálkové ovládání
» Rychlá aktivace nouzového osvětlení
» Podpora energetické účinnosti – úspora elektrické energie
» Flexibilní použití
» Integrace barevných LED zdrojů Philips

S ABB-free@home lze místnosti či celé budovy osvětlovat přesně podle Vašich požadavků. Pro každou situaci je k dispozici vhodný režim osvětlení – výrazné světelné scény, nouzové osvětlení a další. Všechna světla lze zapnout i najednou.

Topení a klimatizace

Poskytuje pohodlí a energetickou úspornost. Optimální pokojovou teplotu lze s ABB-free@home nastavit individuálně nebo podle konkrétního požadavku, v závislosti na denní době, používání a funkci místnosti. V režimu ECO se teplota automaticky sníží během noci nebo je-li dům prázdný. Topení lze nastavit na automatické vypnutí v případě otevření okna. To výrazně snižuje spotřebu energie – ať již u konvenčních topných těles, nebo podlahového vytápění. Časování teploty lze dokonale přizpůsobit Vašemu osobnímu rytmu života v průběhu dne. Například ráno je koupelna příjemně vyhřátá. Během dne se místnosti nevytápějí, pokud není nikdo doma. A když se vrátíte domů v odpoledních hodinách, čeká na Vás komfortní teplota v obývacím pokoji.

» Topení podle konkrétních požadavků
» Pro topná tělesa nebo podlahové topení
» Podpora energetické účinnosti
» Režim ECO
» Místní obsluha nebo dálkové ovládání pomocí aplikace pro chytrý telefon a tablet
» Automatická deaktivace při otevření okna

Dveřní komunikace

Domovní audio a videotelefony ABB-Welcome a Welcome Midi lze integrovat do systému ABB-free@home. Dotykový panel 7″ lze používat jako domovní telefon či jako ovládací panel pro domovní automatizaci v inteligentní elektroinstalaci. Například když zazvoní zvonek, sepne se osvětlení, aby bylo návštěvníky ještě lépe vidět a zároveň se jim rozsvítilo na cestu. Z bezpečnostních důvodů navíc kamera zaznamenává fotografie návštěvníků u dveří, když není nikdo doma. Záznam z kamery video tabla lze zobrazit na tabletu či chytrém telefonu pomocí aplikace Welcome. I v době Vaší nepřítomnosti tak vidíte, kdo zvoní u Vašich dveří (vyžaduje IP gateway a venkovní video tablo ABB-Welcome či Welcome Midi).

» Velký dotykový displej (17,8 cm) – hned dobře vidíte, kdo zvoní u dveří
» Intuitivní tlačítka pro otevírání dveří, funkci ztlumení zvuku a světlo
» Integrovaná obrazová paměť kamery videotelefonu
» Nastavení „Uvítacích scén“, když návštěvník zazvoní na zvonek nebo se odemknou dveře

ABB-free@home_dverni komunikace

Simulace přítomnosti

ABB-free@home vnáší do místností život, i když nejste doma. Simulace přítomnosti ABB-free@home zaznamenává týdenní posloupnost fungování zařízení domu a následně pak dokáže napodobovat denní režim obyvatel. Tato simulace přítomnosti pomáhá zabraňovat vloupání. Pomocí aplikace na chytrém telefonu je možná bezpečnostní kontrola celého domova ze vzdáleného místa kdekoli na světě.

Funkce „Vypnout vše“

Tato funkce je zvláště praktická při opuštění domu. Vypne se sporák, světla, topení, televize i žehlička. Centrální spínač pro funkci „Vypnout vše“ je možné umístit na stěnu poblíž vstupních dveří nebo samozřejmě i na jakékoli jiné místo v domě. Pokud jste mimo domov, lze jej zobrazit v aplikaci na chytrém telefonu nebo tabletu a aktivovat na dálku.

Dostupnost

V současné době zatím systém domovní automatizace ABB-free@home v našem e-shopu nenabízíme. Předpokládaná dostupnost je od 2. pololetí 2016. Konkrétní termín můžete poptat pomocí Kontaktního formuláře. Běžný sortiment výrobků ABB s.r.o., Elektro-Praga zakoupíte v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem.