Snímač tlačítkový Ego-n s LCD

Snímač tlačítkový Ego-n s LCDK rodině snímačů tlačítkových, jednonásobných, dvojnásobných a bezdrátových pro inteligentní elektroinstalaci Ego-n® nově přibyl snímač tlačítkový s LCD, který je vhodný zejména při požadavku na ovládání více spotřebičů z jednoho místa např. v obývacích pokojích, kuchyních, ve vstupech do domů, zasedacích místnostech, kancelářích apod.

Výroba systému inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n byla ukončena. Náhradní díly můžete poptat pomocí kontaktního formuláře. Systém ABB Ego-n nahrazují systémy inteligentní elektroinstalace ABB-free@home a ABB i-bus® KNX.

Přístroj nabízí širokou škálu programovatelných funkcí a možností. Snímačem lze vytvořit ovládání akčních členů systému pomocí až 16-ti virtuálních tlačítek, kterým lze přiřadit různé funkce (zapnout/vypnout, pouze zapnout, pouze vypnout, roleta nahoru/dolu, časový program a další). Všechny názvy virtuálních tlačítek jsou volně popisovatelé (např. Kuchyň – linka, Obývací pokoj – lampa apod). Kromě ručního řízení mohou být tlačítka řízena i automaticky jedním ze čtyř možných časových programů P1 až P4. Tlačítka řízená časovým programem (s denním, týdenním či Po-Pá, So-Ne) lze ovládat i ručně. Ruční nastavení je platné do další časové značky.

 Dále je u snímače k dispozici 16 různých hlášení o stavu prvků sběrnice, kde důležitá hlášení mohou být doplněna výstrahou pomocí blikání nebo blikáním s časově omezeným nebo trvalým zvukovým signálem. Lze nastavit např. zvukovou signalizaci při poruše vodovodního řádu – úniku vody, kdy snímač začne vydávat zvukový signál.

Stejně jako všechny ostatní prvky primární sběrnice, lze i snímač s LCD programovat ve dvou úrovních – v úrovni Basic (bez počítače) a Plus (pomocí počítače připojeného do komunikačního modulu).

Připojení snímače tlačítkového s LCD do primární sběrnice je shodné s ostatními snímači – pomocí bezšroubové svorkovnice zasunuté do základní desky snímače.

Snímač tlačítkový s LCD je k dispozici v designových řadách Time®, Time®Arbo a Element®, objednací číslo je 3273E-A98900 xx (kde xx je kód barvy)

Snímač tlačítkový Ego-n s LCD