Snímač pohybu Tango do nepohody

Snímač pohybu Tango do nepohodyNový přístroj z rodiny automatických spínačů v designové řadě Tango®. Díky zvýšenému krytí IP 44 je vhodný do vlhkého prostředí včetně venkovního. Rovinná snímací charakteristika 180°.

Na rozdíl od ostatních „pohybových čidel pod omítku“ je přístroj 3299A-C22184 určen pro instalaci v prostorách, kde je elektrická instalace vystavena působení vlhka, popřípadě stříkající vody. Využití tedy najde v prostorách, kde není prostředí normální. Dovolený rozsah provozních teplot od –25 °C do +55 °C umožňuje instalaci a provoz i ve venkovním prostředí.

Čelní plastový kryt je připevněn dvěma šrouby, takže není snadno vyjmutelný. V krytu je zabudována a utěsněna Fresnelova čočka, která svým tvarem a strukturou určuje rovinnou 180° snímací charakteristiku. Při praktickém využití lze počítat se spolehlivým pokrytím prostoru 10 m do dálky a 6 m doprava i doleva. V silové jednotce se nachází relé, což je důležité v dnešní době, kdy se čím dál více uplatňují různé úsporné světelné zdroje. Přístroj tak kromě obyčejných nebo halogenových žárovek s příkonem až 2 300 W může spínat např. vinuté i elektronické transformátory do 1 750 VA pro napájení malonapěťových halogenových žárovek, elektronické předřadníky LED zdrojů nebo kompaktních zářivek nebo na přímo i zářivky s kapacitní kompenzací až do příkonu 500 VA. Při instalaci je třeba počítat s tím, že je nutné třívodičové zapojení. Svorka N je zdvojená kvůli snazšímu propojení, např. v případě přímého připojování svítidla.

Přístroj se dodává jako komplet, včetně rámečku s těsněním. Můžete si vybrat ze sedmi barev, které jsou v nabídce pro Tango® se zvýšeným krytím: bílá (B), slonová kost (C), šedá (S), béžová (D), hnědá (H), kouřová šedá (S2) nebo vřesová červená (R2).

Odkazy v rámci www stránek výrobce:

Výrobek můžete zakoupit v našem e-shopu.