Snímač pohybu ABB Levit

Designová řada domovního elektroinstalačního materiálu Levit od firmy ABB s.r.o., Elektro-Praga se může nově pochlubit automatickým spínačem se snímačem pohybu (infraspínačem). Komfort, úspora elektrické energie a pocit bezpečí ve stylu Levit.

Funkce infraspínače Levit

Snímač pohybu v tomto designovém provedení je vybaven speciální snímací charakteristikou, která pokrývá sledovaný prostor v rovině kolmé na rovinu instalace a zároveň ještě v rovině skloněné o cca 22° dolů, kterou lze ještě navíc velmi efektně pokrýt například také prostor schodiště. Jednoduchým otočením celého přístroje v elektroinstalační krabici lze jednoduše monitorovat pohyb po schodišti cestou nahoru (viz obrázek).

Snímač pohybu Levit

Automatický spínač v designové řadě Levit® a jeho rovinné snímání (tlačítko nad čočkou).

Ovládací prvky infraspínače

Na zadní straně ovládací jednotky infraspínače jsou tři regulační prvky, kterými lze nastavit citlivost, prahovou hladinu okolního osvětlení a dobu, po kterou bude svítidlo zapnuto od okamžiku ukončení detekce pohybu.

Parametry silové části infraspínače

Dodávaná silová jednotka je vybavena výstupním relé, což je důležité v dnešní době, kdy se čím dál více uplatňují úsporné světelné zdroje. Přístroj tak kromě obyčejných nebo halogenových žárovek s příkonem až 2 300 W může spínat např. vinuté i elektronické transformátory do 1 750 V·A pro napájení malonapěťových halogenových žárovek, elektronické předřadníky LED zdrojů nebo kompaktních zářivek nebo napřímo i zářivky s kapacitní kompenzací až do příkonu 500 V·A. Při instalaci je třeba počítat s nutností trojvodičového zapojení. Svorka N je zdvojená kvůli snazšímu propojení, např. v případě přímého připojování svítidla.

Dostupnost infraspínačů Levit

Infrapasívní snímače pohybu ve všech barevných kombinacích designu Levit můžete zakoupit v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem v oddělení Levit. Infraspínače jsou dostupné i v dalších designových řadách ABB s.r.o., Elektro-Praga.