Revoluční stmívač TOUCH

Kdysi to bylo jednoduché – žárovky byly levné a mohli jsme je stmívat libovolným stmívačem. S příchodem LED a úsporných zářivek začalo být stmívání drahé, technicky náročné a někdy i nemožné. TOUCH přináší revoluci v ovládání světla. Se stmívačem TOUCH již není nutné kupovat dražší stmívatelné LED a úsporné zářivky. TOUCH stmívá i některé levné nestmívatelné zářivky a žárovky LED.

Úspora

TOUCH umožňuje značné úspory tam, kde to dříve nebylo možné

Když vyměníme úspornou žárovku nebo zářivku, nemusíme již měnit i typ stmívače, jak bylo doposud nutné. Stmívač TOUCH zjistí změnu a přizpůsobí se. Stmívač TOUCH s jemným spínáním také prodlužuje životnost zářivky, proto ušetříme i na nákladech za žárovky a zářivky. Stmívání ještě dále snižuje spotřebu energie LED a úsporných zářivek.

TOUCH je elegantní a jednoduchý způsob, jak udělat něco dobrého pro životní prostředí a pro svoji kapsu.

Komfort a zdraví

Touch_zdraví spánek

Světlo, jako ještě nikdy

TOUCH vytváří příjemnou atmosféru tam, kde to doposud nebylo možné.

Tlumené světlo vytváří atmosféru klidu, ale i smyslnosti a romantiky. Je typickým znakem romantických lokálů a klidných pozdních večerních hodin doma nebo na pracovišti. S příchodem LED a úsporných zářivek, které většinou nebylo možné stmívat, velká část tohoto klidu a romantiky vyprchala. TOUCH znovu umožňuje stmívat světlo kdekoli bez ohledu na typ zářivky nebo žárovky. Přináší příjemný klid nebo romantičnost na místa, kde dříve nebyly.

TOUCH postupně rozsvítí připojený světelný zdroj, což nejenom prodlužuje životnost zářivky, ale je i mnohem příjemnější a pomaleji nahradí tmu světlem. Zapnutí je neslyšitelné, což udělá příchod světla ještě tajemnějším.

TOUCH přispívá ke zdraví

Stmívání světla v nočních hodinách není pouze záležitost pohodlí, ale i zdraví.

Noc je čas, kdy tělo odpočívá a nabírá síly na nový den. Kdysi lidé žili v rytmu slunce. Dnes si silnými světly určujeme den, když už by mělo tělo odpočívat. To nemá dobrý účinek na imunitní systém, což roku 2011 prokázali ve Všeobecném klinickém výzkumném středisku v Bostonu v USA. Ukázalo se, že silné světlo v noci způsobuje zpožďování vylučování hormonu melatoninu. Ten se právě díky vlivu světla začne uvolňovat po západu slunce. Melatonin působí jako antioxidant. Neutralizuje rakovinotvorné volné radikály v těle, posiluje a obnovuje imunitní systém. Předpokládá se, že zvýšený stupeň výskytu rakoviny u těch, kteří pracují v noci, může být i následek sníženého vylučování melatoninu. Ovlivňuje rovněž kvalitu spánku, regulaci tělesné teploty, krevní tlak a hladinu krevního cukru.

Pokud už chceme bydlet a pracovat i v pozdních hodinách, je zdravé, abychom ztlumili světlo v místnosti. TOUCH umožňuje, abychom to udělali všude, i tam, kde by to kvůli LED nebo úsporným zářivkám nebylo možné.

Výbava

Touch - intenzita a barva osvětlení tlačítka stmívače

Nehledejte již vypínač ve tmě!

Stmívač TOUCH má v sobě integrované LED osvětlení, které označuje umístění stmívače a něžně osvětluje prostor.

K dispozici je 8 barev světla a libovolné nastavení intenzity světla. Jednoduchým stisknutím spínače můžete barvu a jas kdykoliv libovolně přizpůsobit své náladě či potřebě.

Nastavení je snadné a rychlé.

Design

TOUCH se přizpůsobí každému prostoru

Nehledě na to, zda je prostor klasický, tradičně zařízený, nebo jde o perlu moderní architektury, TOUCH se dokonale přizpůsobí jakémukoli zařízení nebo vzhledu prostoru.

Může nahradit kterýkoli spínač ve všech prostorech bez dodatečných zásahů. Když se rozhodneme vyměnit zařízení nebo snad jen změnit barvu stěny, můžeme TOUCH přizpůsobit jednoduchou výměnou rámečku. To zvládneme během několika vteřin, sami a bez nářadí.

Je moderní s jemně hladkým povrchem s drobnou světelnou čárou vespod. Zdobí ho mimořádný výběr rámečků, ať již jde o tvary, barvy, vzory, nebo materiály.

K dispozici je přesná a ostře tvarovaná řada rámečků Line, měkce zaoblená řada Soft a jedinečná a ohromující řada Pure vyrobená z přírodních materiálů, ze dřeva, skla a kovu.

Funkce

Touch_zapojení Line,Pure,Soft

TOUCH stmívá téměř vše

Slovinská společnost TEM ČATEŽ d.d., která stmívače TOUCH vyrábí, ve svých laboratořích kontroluje, které světelné zdroje korektně pracují se stmívačem TOUCH. Níže naleznete seznam vyzkoušených světelných zdrojů. Seznam není kompletní, neustále se rozšiřuje o nové zdroje.

  • žárovky s vláknem
  • halogenové žárovky 230V
  • elektronické transformátory
  • klasické transformátory
  • stmívatelné úsporné CFL zářivky
  • stmívatelné LED zářivky
  • některé nestmívatelné úsporné CFL zářivky
  • některé nestmívateľné LED žárovky

Dostupnost

Kompletní stmívač se skládá z přístroje stmívače, z rámečku v designu Pure, Line nebo Soft a z montážního rámečku.

Stmívače EM25

Mikroprocesorem řízený inteligentní stmívač EM25 můžete zakoupit v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem. Stmívač nabízíme ve všech 4 barvách modulárního systému MODUL:

Montážní rámečky

Montážní rámečky propojují přístroj stmívače s designovým rámečkem. Stmívač je pomocí nich také připevní k elektroinstalační krabici. Stmívače TOUCH je možné instalovat také do vícenásobných montážních rámečků, které v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem naleznete v oddělení Montážní rámečky.

Designové krycí rámečky

Designové rámečky tvoří vnější tvar a barvu stmívače. Díky široké nabídce tří designových řad a řadě barevných provedení je možné přizpůsobit stmívač Vašemu interiéru. Designové rámečky naleznete v těchto odděleních našeho e-shopu s elektroinstalačním materiálem:

Ovládací tlačítka EM26 pro ovládání z dalšího místa

Pokud potřebujete ovládat svítidlo z více míst, je to možné pomocí ovládacích tlačítek EM26. Samostatné ovládací tlačítko nelze k regulaci osvětlení použít.

Síťový filtr

Síťový filtr pro EM25. Doporučujeme použití síťového filtru při stmívání žárovek, halogenových žárovek a žárovek s klasickými a elektronickými transformátory. Síťový filtr je vhodné použít i při stmívání běžnými stmívači nestmívatelných úsporných žárovek a LED žárovek.

Sada stmívače

Pro snadný a rychlý nákup je připravena sada stmívače EM25PPOL20-U, která obsahuje bílý stmívač EM25 s montážním rámečkem a bílým krycím designovým rámečkem v designu Line.

Další informace

Více informací o mikroprocesorem řízených stmívačích TOUCH naleznete na stránkách výrobce nebo na stránkách specializovaných na výrobky TEM.

http://www.touch.si/cz/

https://www.tem-cz.cz/vyrobky/touch/