Rádio do koupelny

Inteligentní domácnosti představují současný trend bydlení. Svou domácnost si možná dovedeme představit bez různých vymožeností, jako jsou například bezpečnostní prvky, kamery či alarmy, ale snad nikdo si ji nedovede představit bez rádia a hudby. A ruku na srdce – komu by nechyběla hudba právě v koupelně! Díky systému AudioWorld bude ozvučení Vaší koupelny dokonalé.

Systém AudioWorld

Zvukový systém či spíše systém ozvučení Vaší domácnosti, celého domu anebo pracovních prostor, to je systém AudioWorld. Učiní Vaše bydlení mnohem komfortnější a praktičtější. Kancelářské prostory, provozovny, haly a další místa v tomto systému distribuce zvuku získají spolehlivého pomocníka například pro šíření signálu z nejrůznějších zdrojů, rovněž pro provoz rozhlasových stanic a hlavně pro celkové kvalitní ozvučení. Instalace tohoto systému spočívá v aplikaci ústředny, antény, zásuvek, sběrnic a reprokabelů. Pro ozvučení více místností jsou doporučovány zesilovače a rovněž možnost rozšíření pomocí zdroje. Výhradním dovozcem prvků systému AudioWorld do distribuční sítě v rámci České republiky je společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga.

Vlastnosti přístroje 8200-0-0041

Pro nejjednodušší ozvučení Vaší koupelny stačí pouze jediný přístroj. Zesilovač s tunerem FM a RDS dodávaný pod označením 8200-0-0041. Umožňuje individuálně nastavovat hlasitost a ladit pohodlně stanice na jednom místě. Stanice se dají ladit v rozmezí FM pásma mezi 88 – 108 MHz. Paměť je připravena pro 8 stanic a 8 nejsilnějších vysílačů se rovnou uloží do paměti přístroje. Díky podsvícenému displeji máte dobrý přehled o stavu přístroje a o informacích přijímaných systémem RDS. Dispej zobrazuje také nastavený čas. Zesilovač umožňuje monofonní i stereofonní šíření zvuku. V případě špatného příjmu lze připojit externí anténu. Funkce Sleep umožňuje automatické vypnutí přístroje. Je možné nastavit i automatické zapnutí v nastavený čas. Přístroj Zesilovače s tunerem FM a RDS má také externí vstup pro zapnutí či vypnutí z jiného místa, například spínačem nebo snímačem pohybu. Pro instalaci přístroje je důležitá také informace o vestavné hloubce, která činí pouhých 32 mm, krytí přístroje je IP 20, napájecí napětí 230 V AC, výkon 3 W.

Schéma zapojení

Základí zapojení je jednoduché. K přístroji Zesilovače s tunerem FM s RDS stačí připojit napájení a reproduktory. Dále lze ještě připojit externí anténu a pomocí vstupu 1 vzdálené zapínání a vypínání.

Schéma zapojení Zesilovače s tunerem FM AudioWord

Designové kryty přístroje

Pro Zesilovač s tunerem FM a RDS jsou v nabídce různé typy krytů, z nichž každý přináší svůj specifický design pro využití systému AudioWorld právě ve Vaší koupelně. Co se barevných variant týká, v barevné škále designu krytu Tango najdeme od klasické bílé barvy, přes černou, šedou, béžovou a hnědou také variantu slonová kost nebo kouřová šedá. Ovšem nechybí ani atraktivní moderní vřesová červená. Designové varianty jsou zastoupeny také typem Levit v barevném provedení bílá, šedá, červená, zelená, oranžová, dále v provedení slonová kost a netradiční macchiato nebo onyx. I u další krytů nabízených v designu Neo, Element, Alpha exclusive, Time, Future linear, Solo nebo Solo carat jsou na výběr různé barevné varianty.

Varianty reproduktorů

Zesilovač s tunerem FM a RDS lze připojit jak k zapuštěným reproduktorům, které mají kryt ve stejném designu a barvě jako vypínače a zásuvky, tak k reproduktorům vestavným, umístěným například v podhledu, dodávaným i v provedení vhodném do vlhkého prostředí. Lze je tedy bez obav použít i v koupelnách a na WC. Přístroj Zesilovače s tunerem FM a RDS je možné připojit i ke stereofonní reproduktorové zásuvce a připojit si své vlastní reproduktory.

Zapuštěné reproduktory

Zapuštěné reproduktory se montují do elektroinstalačních krabic stejně jako spínače a zásuvky. Přístroj zapuštěného reproduktoru je nutné doplnit krytem a rámečkem.

Kryty zapuštěných reprodutkorů

Kryty zapuštěných reproduktorů jsou, stejně jako designové kryty Zesilovače s tunerem FM a RDS, dostupné ve všech barevných variantách deseignů Tango, Levit, Neo, Element, Alpha exclusive, Time, Future linear, Solo a Solo carat.

Vestavné reproduktory

Vestavné reproduktory se montují například do podhledů a sádrokartonovývh stropů jako reflektorová svítidla.

Kryty vestavných reproduktorů

Kombinační možnosti systému Audioword

Dalšími přístroji, se kterými lze v systému AudioWorld propojit přístroj 8200-0-0041, označovaný jako Zesilovač s tunerem FM s RDS, jsou předzesilovač audiosignálu a dokovací stanice. Systém dokovací stanice umožňuje připojení a automatické dobíjení připojeného přístroje firmy Apple. Předzesilovač audiosignálu je alternativní možností pro připojení vlastního CD/DVD přístroje, MP3 anebo dalších externích zdrojů signálu.

Alternativou Zesilovače s tunerem FM s RDS jako zdroje signálu je v systému AudioWorld zapuštěné Internetové rádio Bush-iNet s WiFi pro příjem internetových rádií. Je možné poslouchat přímo internetové rádio uložené v paměti přístroje nebo využít služby TuneIn, která umožňuje najít jakoukoliv stanici na světě s rozdělením podle zaměření, například na hudbu, sport nebo talkshow, nebo podle hudebního stylu nebo jazyka.

Možnosti nákupu

Kompletní nabídku elektroinstalačního materiálu včetně všech výše zmíněných prvků AudioWorld naleznete v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem, který se díky Vám zákazníkům stal Shopem roku 2014.

Zesilovač s tunerem FM a RDS se zapuštěným reproduktorem v designu Solo carat