Proudový chránič k bazénu a na zahradu

S příchodem pěkného jarního počasí začínají jarní práce na zahradách, provádí se úklid v kůlnách a ve sklepech. O něco později se začnou připravovat a používat také bazény. Na těchto místech hrozí zvýšené nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Ale ani jinde nejste před „elektrikou“ v bezpečí. Před zraněním či smrtí po zásahu elektrickým proudem Vás spolehlivě ochrání moderní proudové chrániče.

Ve většině domácností jsou instalovány jističe, které chrání připojený spotřebič a vedení proti zkratu. Život a zdraví ale jističe neochrání, protože vypínají obvod až při proudech vysoce přesahujících hodnoty pro člověka smrtelné. Naproti tomu proudové chrániče v případě poruchy velmi rychle odpojí obvod jakmile se mimo obvod odvede proud o velikosti několika málo desítek miliampér. Tak ochrání člověka ve vážném ohrožení života před zraněním.

Pokud ve Vašem domově nemáte nainstalovány proudové chrániče a chcete ochránit sebe a své blízké před úrazem elektrickým proudem, můžete si proudové chrániče doplnit dodatečně.

Nabízíme Vám adaptéry s proudovým chráničem, zásuvky nástěnné a vestavné s chráničem a s vyšším krytím, moduly s proudovým chráničem a designové zásuvky s proudovým chráničem.

Použití chráničů FI-DOS

Doporučené použití ve starších instalacích:

 • Koupelny
 • Bazény
 • Venkovní prostory
 • Kuchyně
 • Dětské pokoje
 • Balkóny
 • Dílny a garáže

Doporučené použití ve veřejných budovách:

 • Školy
 • Nemocnice
 • Sportoviště
 • Hotely
 • Kulturní zařízení
 • Letiště
 • Pracovní prostory

Adaptéry s proudovým chráničem

Nejjednodušším způsobem lze do rozvodu elektrického proudu doplnit proudové chrániče pomocí adaptéru s proudovým chráničem. V naší nabídce naleznete adaptéry s proudovým chráničem od několika výrobců elektroinstalačního materiálu. Adaptéry s proudovým chráničem doporučujeme také jako přenosnou doplňkovou ochranu v případech, kdy si nejste jisti, zda máte v elektroinstalaci proudové chrániče nainstalovány.

Aktuální nabídka bezpečnostních zásuvek

Bezpečnostní zásuvky s proudovým chráničem FI-DOS – optimální ochrana pro Vás a Vaše blízké. Pevně nainstalované zásuvky s proudovým chráničem jsou vhodné i pro veřejně přístupná místa a budovy.

Zásuvky s proudovým chráničem s vyšším krytím nástěnné

Pro venkovní použití jsou vhodné zásuvky s proudovým chráničem s vyšším krytím. Nástěnné provedení lze jednoduše připevnit na omítku.

Zásuvky s proudovým chráničem s vyšším krytím vestavné

Pokud je osazena elektroinstalační krabice, je možné pro venkovní použití použít vestavné provedení zásuvek s proudovým chráničem. Vestavná hloubka je pouze 27 mm.

Zásuvky s proudovým chráničem designové

Zásuvky s proudovým chráničem Swing a Swing L

V designu Swing a Swing L se dodávají zásuvky s proudovým chráničem v barvě jasně bílé a krémové. Provedení s výstupními chráněnými vodiči umožňuje připojit další obyčejné zásuvky, které budou také chráněny.

Zásuvky s proudovým chráničem Tango

V designu Tango se dodávají zásuvky s proudovým chráničem v barvě jasně bílé a slonová kost. Provedení s výstupními chráněnými vodiči umožňuje připojit další obyčejné zásuvky, které budou také chráněny.

Zásuvky s proudovým chráničem Element a Time

V designu Element a Time se dodávají zásuvky s proudovým chráničem v barvách bílá/bílá a bílá/ledová bílá. Provedení s výstupními chráněnými vodiči umožňuje připojit další obyčejné zásuvky, které budou také chráněny.

Schéma zapojení zásuvky s proudovým chráničem

Zásuvka s proudovým chráničem se zapojuje běžným způsobem jako obyčejná zásuvka. O montáž požádejte svého elektromontéra.

Schéma připojení zásuvky s proudovým chráničem