Profesionální vázací pásky ABB

Výrobky firmy Thomas & Betts – konektory, komponenty pro svazkování, zajištění a uchycení kabelů nově pod křídly ABB LP Brno. Portfolium výrobků dodávaných pod značkou ABB se tak rozšiřuje o další sortiment profesionálních výrobků, jako například prémiové vázací pásky Ty-Rap s ocelovým jazýčkem, celoplastové vázací pásky Ty-Fast, vázací pásky Twis Tail s rukou ukroutitelným zakončením, vázací pásky Ty-Met z nerzeové oceli, a další.

Společnost Thomas & Betts (v současnosti člen skupiny ABB) má dlouholetou tradici ve výrobě konektorů, komponentů pro svazkování, zajištění a uchycení kabelů.

Byla založena v roce 1898 dvěma inženýry Robertem M. Thomasem a Hobartem D. Bettsem, spolužáky z Princeton University v USA.

Zlomovým okamžikem byl rok 1958, kdy si nechal Maurus Logan patentovat vynález vázací pásky Ty-Rap. Vázací pásky původně vyvinuté jako řešení pro svazkování stovek metrů vodičů v civilních dopravních letounech, lze nyní najít prakticky kdekoliv – od motorů závodních vozů, až po domácí dílny. Tyto samozajišťovací pásky představují průkopnický krok při řešení složitého problému s využitím jednoduché technologie. Široká nabídka vázacích pásek je navržena tak, aby poskytovala řešení v nejnáročnějších podmínkách, stejně tak běžným uživatelům.

Ty-Rap prémiové vázací pásky, s aretačním zubem vyrobeným z nerezové oceli uvnitř plastové hlavice pásky zaručují nejpevnější a nejtrvanlivější zajištění polohy, které můžeme najít v kategorii těchto výrobků.

Typ-Rap profesionální vázací pásky ABB

V nabídce ABB je několik kombinací délek (až do 1143 mm), v 6 typických šířkách, s pevností v tahu až 780 N, pro uchycení kabelových svazků do průměru 330 mm. Vázací pásky získaly řadu certifikátů, jako například UL, či Germanischer Lloyd.

Ty-Fast celoplastové vázací pásky z polyamidu 6.6 neobsahují halogeny a silikon. Aretační jazýček tvořící součást pásky je charakterizován nízkou zásuvnou silou a vysokou blokovací pevností.

Specialitou jsou pak pásky Twist Tail s rukou ukroutitelným zakončením, kdy není nutné konec pásky odstřihávat kleštěmi. Vázací pásky jsou baleny buď do plastové nádoby, krabic či sáčků s Euro-slot po 50, 100 a 1000 ks podle velikosti pásek.

Do sortimentu ABB patří rovněž Ty-Met vázací pásky z nerezové oceli pro nejnáročnější aplikace, vázací pásky vyrobené ze suchého zipu, rozebiratelné vázací pásky, pásky určeny pro montáž do panelu, pásky s dvojitou hlavicí, atd. K páskám nabízí ABB i celou škálu příslušenství a nástrojů jako například montážní základy a utahovací ,,pistole“.

Krom vázacích pásek patří do rodiny výrobků ABB Thomas & Betts systémy umožňující ochranu a spojování vodičů jako teplem smrštitelné trubice Shrink-Kon schopné po smrštění odolávat teplotám až +22o °C, pletené rukávy z nehořlavého polyesteru, kabelové žlaby, kontakty v podobě kabelových ok, dutinek a pinů s izolací i bez izolace.

Neméně významnou skupinou výrobků jsou kontakty na spojování lakovaných vodičů Dragon Tooth. Při použití těchto kontaktů odpadá nutnost odstraňovat izolaci vodiče. Kontakt Dragon Tooth během instalace sám pronikne lakem a tím šetří montážní čas a náklady.

Akvizicí Thomas & Betts bylo výrobkové portfolio ABB doplněno rovněž o značkové produkty: PMA, Adaptaflex, Kopex-Ex, Harnessflex, atd.

Zdroj: Ing. Jan Kostelník, ABB Novinky 04/14

Výrobky ABB Thomas & Betts dodáváme pouze na zakázku. V případě zájmu nám pošlete poptávku pomocí kontaktního formuláře. Běžné vázací pásky naleznete v kategorii Vázací pásky v našem e-shopu.