Praktické změny v Praktiku

Praktické změny v PraktikuŘada ABB Praktik IP 44 byla rozšířena o provedení v hnědé barvě, která je vhodná i pro instalace na hořlavých podkladech. Dalším doplněním řady ABB Praktik je spínač řazení 6+6.

Řada Praktik IP 44 se rozšířila o nabídku v hnědé barvě. Modifikovaný polykarbonát, z něhož jsou nové hnědé kryty přístrojů vyrobeny, vyhovuje podmínkám ČSN 33 2312 pro použití elektroinstalačního materiálu v instalacích na hořlavých podkladech.  Proto je možné tuto hnědou variantu řady Praktik instalovat na hořlavé stavební hmoty až do třídy reakce na oheň D. Objednací čísla nových přístrojů vychází ze zavedeného značení, liší se jen v označení barvy na konci objednacího čísla. Například spínač řazení 1 má objednací číslo 3553-01929 H a analogicky jednonásobná zásuvka má číslo 5518-2929 H. Vedle stávající béžové barvy v řadě Praktik, šedé barvy v řadě Variant+ a přístrojů řady Garant, je tato novinka v naší nabídce již čtvrtou alternativou přístrojů vhodných pro instalace na hořlavé stavební hmoty podle ČSN EN 13501-1.

Dalším doplněním řady Praktik je spínač řazení 6+6, který pro některé aplikace dosud v naší nabídce chyběl. Do tohoto přístroje lze přivést a připojit kabel o maximálním průřezu 6 x 1,5 mm2, což pro většinu praktických případů vyhovuje. Objednací čísla nového dvojitého přepínače jsou 3553-52929 B (S, D, H).

Výrobky ABB Praktik v hnědé barvě si od dubna 2012 můžete zakoupit v našem e-shopu.