Ovládání ABB Ego-n v OS Android a iOS

Ovládání ABB Ego-n v OS Android a iOS

Pro ovládání chytrých domů v inteligentní elektroinstalaci ABB s.r.o., Elektro-Praga Ego-n prostřednictvím tabletů a chytrých telefonů, jsou připraveny nové aplikace pro operační systémy Android v2.3 a vyšší a iOS v4.0 a vyšší. Obě aplikace mají společný moderní vzhled, překlápějí obrazovku na výšku nebo na šířku podle polohy tabletu a obsahují tři základní záložky : Nastavení, Vše a Oblíbené.

Výroba systému inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n byla ukončena. Náhradní díly můžete poptat pomocí kontaktního formuláře. Systém ABB Ego-n nahrazují systémy inteligentní elektroinstalace ABB-free@home a ABB i-bus® KNX.

Inteligentní instalace Ego-n umožňovala ovládání domu dotykovým panelem s operačním systémem, PC, MDA či PDA již od prvního uvedení na trh. S narůstající oblibou tabletů a chytrých telefonů se stále více uživatelů inteligentních domů odklání od využití pevně zabudovaných dotykových panelů (například u vchodu do domu či v hale) a požadují ovládat svůj dům právě pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Získají tím možnost ovládání operativně z jakéhokoliv místa. Dobře vybavený tablet, či chytrý telefon je určen pro každodenní použití. Umožňuje být kdykoliv a kdekoliv připojen na Internet, mít možnost si zkontrolovat maily, ale také si oddechnout sledováním videa nebo zpříjemnit čas komunikací s přáteli přes sociální služby. Proč jej také nevyužít pro ovládání inteligentního domu a z pohodlí křesla ovládat osvětlení, ztlumit topení, spustit žaluzie apod.

Aby bylo možno ovládat dům i pomocí moderních operačních systémů pro tablety a chytré telefony, které již nepodporují platformu Adobe Flash, jsou nové aplikace připraveny pro operační systémy Android v2.3 a vyšší a pro iOS v4.0 a vyšší. Obě aplikace mají společný moderní vzhled, samozřejmě překlápějí obrazovku na výšku nebo na šířku podle polohy tabletu a obsahují tři základní záložky.

Záložka NASTAVENÍ slouží k zadání přihlašovacích údajů, IP adresy, jména a hesla komunikačního modulu a dále obsahuje položku nastavení doby automatické aktualizace stavu systému od 4 do 35 sekund. Záložka VŠE je členěná podle virtuálních místností a jednotlivých druhů virtuálních ovládačů. Záložku OBLÍBENÉ v prvním nastavení modifikuje instalatér při konfiguraci v programu Ego-n® Asistent. Následně si ji může libovolně upravit uživatel odebráním položek nebo přidáním položek z jednotlivých virtuálních místností či skupin ovládačů.

Aplikaci Ego-n pro Android v2.3 a vyšší lze stáhnout zdarma z webových stránek Google Play. Aplikace pro iOS byla již předána společnosti Apple k uploadu a bude ke stažení na App Store v nejbližších dnech.

Další informace naleznete na stránkách výrobce o systému Ego-n.