Ověřování návrhu rozváděčů zdarma

Předejděte zbytečnému zamítnutí rozváděče při revizi. Sestavte rozváděč pomocí některé z předdefinovaných sestav na stránkách www.typovezkousky.cz a automaticky tak získejte štítek rozvaděče včetně příslušné dokumentace. Veškerá vygenerovaná dokumentace odpovídá ČSN EN 61439-3:2012 (spolu s ČSN EN 61439-1:2012 edice 2), účinné od 22. 03. 2015.

Firma Bonega, zabývající se vývojem, výrobou a distribucí vysoce kvalitních výrobků v oblasti elektroinstalačního materiálu, především modulární přístrojů jako jističů a proudových chráničů, spustila nový web www.typovezkousky.cz, který slouží ke snadnému sestavení dokumentace (Ověřování návrhu rozváděčů, spíše známé jako „Typové zkoušky“) pro výrobu vybraných elektrických rozvodnic určených k provozování laiky (DBO). S novou online aplikace www.typovezkousky.cz během 5 minut snadno sestavíte dokumentaci k ověření návrhu (dříve typovým zkouškám). Automaticky získáte „štítek rozvaděče“ a další dokumentaci včetně schéma zapojení.

Příklad použití stránek TypoveZkousky.cz od firmy Bonega

Co znamená nová norma v praxi?

Dle nové normy ČSN EN 61439-1:2012 edice 2 musí být každý nově vyrobený rozvaděč podložen:

a) přesnými parametry přístrojů od rozměrů, přes zkratovou odolnost, vnitřní odpory, proudy, až po přesné výpočty tepelných ztrát
b) parametry rozvodnic od hořlavosti přes třídu ochrany až po odvedené tepelné výkony (což je mimochodem velmi složité i od renomovaných výrobců získat)
c) řadou měření a zkoušek od měření vzdušných vzdáleností a povrchových cest až po výdržné napětí průmyslového kmitočtu, impulzní výdržné napětí či dialektrickou zkoušku izolačních vlastností, atd..

Pro mnohé to může znamenat velkou překážku v podnikání. Ve snaze vyjít vstříc při řešení tohoto legislativního problému pro Vás firma Bonega vytvořila web www.typovezkousky.cz, kde lze snadno získat ověření návrhu rozvaděče (typovou zkoušku) během několika málo minut a navíc zcela zdarma. Veškerá vygenerovaná dokumentace Vám přijde emailem ve formátu PDF včetně pokynů, jak s ní dále naložit.

Přednosti online aplikace www.typovezkousky.cz

  • nenutí zákazníky do koupi skříní Bonega, naopak vychází z průzkumu nejoblíbenějších skříní na trhu, kterými jsou HAGER (Golf, Volta), EATON (Global line, BF), ELCON (oceloplechové MSP)
  • postup je až překvapivě snadný a intuitivní. Celý proces vyhotovení příslušných podkladů až po „typový“ štítek lze zvládnout za cca 5 minut (vše, co lze doplnit automaticky, se také automaticky doplňuje. Nic se nevyplňujete dvakrát)
  • konstrukce rozvaděče přes web je jednoduše postavena na maximálně zatížené skříni, ze které můžete přístroje odebírat nebo snižovat jejich hodnoty, abyste docílili svého požadovaného řešení (lze si tak vytvořit stovky kombinací)
  • doporučené přístrojové vybavení typizovaných skříní vyšlo z průzkumu od stovek uživatelů
  • součástí dokumentace je i schéma
  • ve výbavě jsou záměrně jističe DPN (s odpínáním „N“ vodiče) neboť usnadňují hledání poruchy a zvyšují bezpečnost
  • fotodokumentace napomáhá přehlednosti
  • web www.typovezkousky.cz funguje i na mobilních zařízeních
  • celá služba je naprosto zdarma a online bez nutnosti stahování jakéhokoliv programu