Nový výrobek řady AudioWorld

Nový výrobek řady AudioWorld

Společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga, která úspěšně zavedla přístrojovou řadu AudioWorld pro ozvučování interiérů, rozšiřuje řadu o nový přístroj.

AudioWorld je jednoduchý sběrnicový systém pro ozvučování interiérů. Lze jej použít nejen v bytech, ale také v lékařských a rehabilitačních zařízeních, lázeňských domech, kancelářských prostorách, hotelech, penzionech a podobně. Oproti podobným systémům jiných výrobců jsou jednotlivé komponenty vyrobeny v barvách a designu přístrojů ABB s.r.o. Elektro-Praga.

Novým přístrojem je zesilovač se zabudovaným FM tunerem, který umožňuje ladit rozhlasovou stanici individuálně v místě poslechu. Rozsah rozhlasového pásma je 88 až 108 MHz, tedy celé FM pásmo. Kromě toho umožňuje i přepnutí na poslech centrálně distribuovaného zvukového kanálu. Díky možnosti kombinace s předchozími přístroji lze při instalaci zvolit, zda bude v centrálním kanále zapojen externí zdroj zvuku (TV, video, CD přehrávač apod.) nebo signál z FM ústředny, tedy „centrální“ rozhlas.

Stejně tak jako jeho předchůdci se i tento přístroj vyznačuje jednoduchým ovládáním. Pro vlastní ladění rozhlasové stanice slouží 2 tlačítka – jedním se pohybujeme po FM pásmu od nejnižších frekvencí po nejvyšší a druhým s názvem „Reset“ se vracíme na výchozí frekvenci 88 kHz. Jako anténa slouží kabel ke společné reproduktorové svorce. Pokud jsou kabely k reproduktorům kratší než 1 metr, je vhodné použít jako anténu samostatný kabel.

Reproduktory se používají stejné, zapuštěné i vestavné, jako u předchozích přístrojů. Zesilovač navíc obsahuje i zdířku pro připojení běžných stereofonních sluchátek. Funkce „Sleep“ je aktivována na interval 45 minut.

Více o AudioWorldu naleznete na stránkách výrobce.