Nový termostat ABB pro topení i chlazení

Roční období neovlivňují pouze přírodu. Nový termostat od ABB s.r.o., Elektro-Praga pro ovládání topení a chlazení pracuje spolehlivě, účinně, a zabezpečí tak Vaši tepelnou pohodu i za těchto proměnlivých podmínek.

Funkce nového termostatu ABB

Režimy termostatu

Nový přístroj má dva samostatné výstupy – každý pro jiný režim provozu. V zimě tak lze řídit vytápění, kdežto v létě chlazení. Svítivá dioda informuje o aktuálním stavu. Přístroj je vhodný pro dvoj- i čtyřtrubkové systémy, splňuje tak požadavky moderních tepelných čerpadel.

Nastavování termostatu

Požadovaná teplota se nastavuje nejjednodušším možným způsobem – pootočením kolečka. Pro orientaci poslouží poměrová stupnice 1 až 6, což přibližně odpovídá teplotnímu rozsahu 5 až 30 °C. Nový termostat se dodává ve dvou provedeních, podle způsobu přepínání režimů topení a chlazení. U přístroje s obj. č. 1032-0-0515 se chladicí režim aktivuje přivedením fázového potenciálu na svorku k tomu určenou. Přístroj 1032-0-0516 má přepínání ruční, pomocí posuvného prvku, který navíc umožňuje i vypnutí termostatu.

Výstupy termostatu

Výstup pro topení lze ohmicky zatížit proudem do 10 A (induktivně 4 A), výstup pro chlazení má hodnoty poloviční – 5 A ( 2 A).

Kryty termostatu

Kryty jsou dostupné v designových řadách Future linear, Solo, Solo carat, Alpha exclusive, Impuls.

Dostupnost

Přístoje 1032-0-05151032-0-0516 naleznete v květnu 2015 v našem e-shopu.

Termostat Solo