Nový termostat Ego-n

Nový termostat Ego-nOd 1.10.2008 bude pro systémovou instalaci Ego-n k dispozici nový termostat. Mimo stávajícího prostorového termostatu s otočným nastavením teploty bude možné objednat nový digitální termostat s časovým programováním.

Výroba systému inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n byla ukončena. Náhradní díly můžete poptat pomocí kontaktního formuláře. Systém ABB Ego-n nahrazují systémy inteligentní elektroinstalace ABB-free@home a ABB i-bus® KNX.

Termostat porovnává požadovanou nastavenou teplotu s teplotou změřenou vnitřním nebo externím snímačem. Externí snímač 3273U-A90100 se dodává samostatně. Připojuje se kabelem o délce 5 m přímo k termostatu.

Termostat pracuje v závislosti na zvoleném módu (topení/chlazení) a vysílá do sběrnice signály pro ovládání akčních členů, které například zapínají a vypínají kotel nebo klimatizaci. Ovládání termostatu je řešeno čtyřmi tlačítky umístěnými pod displejem, na němž jsou přehledně zobrazeny základní informace – měřená teplota, požadovaná teplota, datum, čas, den v týdnu, mód topení či chlazení a režim ruční nebo automatický (požadovaná teplota je řízena podle předem naprogramovaných časů).

Stejně jako všechny ostatní prvky primární sběrnice systému Ego-n, lze i digitální termostat programovat ve dvou úrovních – v úrovni Basic (pouze tlačítky) a Plus (pomocí PC). V úrovni Basic lze nastavit základní funkce pro provoz termostatu. V úrovni Plus navíc spojité řízení výstupu.

Termostat bude k dispozici v řadách Element a Time pod objednacím číslem 3272E-A58100 xx (xx je kód barvy).

Další informace o systému Ego-n nalezenete na jiných našich stránkách nebo v katalogu výrobce. Prvky systému Ego-n můžete zakoupit v našem e-shopu.