Nový logický modul pro Ego-n

Významnou novinkou, která letos rozšíří řadu přístrojů inteligentní elektroinstalace Ego-n od firmy ABB s.r.o., Elektro-Praga je Modul logických funkcí. Přináší nejenom podstatné vylepšení funkcionality, ale i úsporu pořizovacích nákladů na instalaci.

Výroba systému inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n byla ukončena. Náhradní díly můžete poptat pomocí kontaktního formuláře. Systém ABB Ego-n nahrazují systémy inteligentní elektroinstalace ABB-free@home a ABB i-bus® KNX.

Funkce logického modulu Ego-n

Nový modul logických funkcí systému Ego-n obsahuje celkem 48 logických hradel, 16 analogových hradel, 16 časových bloků a 3 panelové přepínače. Logická hradla mohou mít až 8 vstupů a lze u nich nastavit funkce AND, OR nebo EXCLUSIVE OR. Hradla lze vzájemně propojovat a vytvořit potřebnou logickou strukturu. Analogová hradla fungují buď jako komparátory analogových hodnot (můžeme je využít například k porovnávání venkovní a vnitřní teploty objektu), nebo jako přepínače analogových hodnot. Časové bloky nejsou v inteligentní elektroinstalaci Ego-n® novinkou, jsou součástí například Komunikačního modulu nebo Snímače tlačítkového s LCD. Využít se dají pro automatické spínání spotřebičů podle času, simulaci přítomnosti apod. Tři panelové přepínače jsou umístěny na panelu modulu a slouží k ručnímu ovládání výstupů z logiky. Přepínat výstupy lze v režimech AUTO – 1 – 0. Nový modul logických funkcí se připojuje na primární sběrnici systému Ego-n®. Až tři logické bloky lze nastavit i v režimu BASIC (pomocí tlačítek na přístrojích, bez použití PC). V instalaci již nemusí být Komunikační modul, což přináší i úsporu pořizovacích nákladů.

Další informace o systému Ego-n

Další informace o systému inteligentní elektroinstalace ABB naleznete na stránce Ego-n.

Dostupnost prvků systému Ego-n

Moduly systému Ego-n naleznete v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem v oddělení Ego-n.