Nový kontrolér osvětlení DALI ABB i-bus KNX

Nový kontrolér osvětlení DALI ABB i-bus KNXKontrolér osvětlení KNX / DALI typu DLR/S 8.16.1M je jednonásobným KNX / DALI rozhraním se dvěma základními možnostmi využití pro řízení rozsáhlých osvětlovacích systémů. Ke sběrnici DALI lze připojit až 64 DALI prvků. Dále je možné na sběrnici KNX obdržet chybová hlášení ze sběrnice DALI.

Kontrolér osvětlení KNX/DALI typu DLR/S 8.16.1M je modulární přístroj do rozváděčů. Je určen pro řízení provozu přístrojů vybavených DALI rozhraním, jako jsou elektronické předřadníky, měniče pro LED, stmívače apod.

K DALI výstupu lze připojit nejvýše 64 DALI prvků. Přiřazení jednotlivých DALI členů nevýše do 16 skupin svítidel je zajištěno programovacím nástrojem. Každá skupina svítidel může být monitorována a adresována prostřednictvím KNX.
Společně se snímači osvětlení LF/U 2.1, které měří intenzitu osvětlení v místnostech, DLR/S může být použit pro řízení na stálou osvětlenost. K DLR/S lze připojit maximálně 8 těchto snímačů osvětlení. S těmito snímači osvětlení lze vytvořit až 8 nezávislých světelných okruhů (skupin svítidel). Nastavení každého z řídicích okruhů může být individuální anebo jako kombinace master-slave. Aktualizovaný ceník sortimentu ABB i-bus KNX naleznate v části Ceníky .