Nový design hlásičů požáru ABB

Nový design hlásičů požáru ABB

Přístroje pro včasné zjištění vznikajícího požáru jsou stabilní součástí portfolia ABB s.r.o., Elektro-Praga a nyní prošly faceliftem. Vzhledová plocha je opticky zjednodušená a povrch je matný. Díky tomu jsou přístroje jako celek méně nápadné. Antistatická úprava krytu zabraňuje usazování prachu.

Kromě vzhledových změn došlo také k úpravám funkčnosti hlásiče kouře Busch-Rauchalarm® ProfessionalLINE. Červená svítivá dioda se nyní využívá pouze k signalizaci alarmu nebo poruchových stavů, při běžném provozu nebliká. Na rozdíl od přístrojů jiných výrobců tedy nijak neruší, ani když jde o instalaci v ložnici. Test funkce je nyní také šetrnější pro sluch uživatele – po stisku tlačítka je náběh hlasitosti plynulý. V případě spuštěného poplachu lze hlásič na 10 minut umlčet tlačítkem.

Všechny ostatní vlastnosti jsou shodné s předchozími hlásiči, včetně možnosti vzájemného propojování pomocí vodičů nebo bezdrátově. Nové hlásiče jsou kompatibilní se stávajícími přístroji pro radiofrekvenční komunikaci – s modulem pro vložení do hlásiče, relé s přijímačem i s vysílačem pro dálkové ovládání.

Nově je v nabídce také ekonomická varianta hlásiče kouře s příznivější cenou. Pro napájení je použita běžná 9V baterie, jejíž výměna se doporučuje každé 2 roky. Tento přístroj je vhodný pouze pro autonomní instalace – neumožňuje propojování drátové ani bezdrátové.

Hlásiče požáru ABB můžete zakoupit v našem eshopu.