Novinky v sortimentu KOPOS KOLÍN a.s.

Ve firmě KOPOS KOLÍN a.s. připravili pro rok 2020 spoustu novinek, které chtěli představit na výstavě Amper. Vzhledem k tomu, že se výstava nekoná Vám chceme alespoň touto cestou jejich novinky ukázat a představit. Všechny nové výrobky je již možné objednat v našem e-shopu.

KO 180/LD_NA Odbočná krabice pro umístění do dutých stěn

Zcela nová odbočná krabice o rozměru 180×140 mm poskytuje možnost provádění elektroinstalací i většího rozsahu s využitím svorkovnic S-KSK 2, TS lišt nebo bezšroubových svorek. Pro uchycení svorkovnic slouží sloupky, které je pevně v krabici fixují. Další předností krabice je také velké množství měkčených vstupů, které zajišťují vzduchotěsnost instalovaných kabelů nebo trubek. Tento pro KOPOS již běžný standard je použit i u takto rozměrově velké krabice. Součástí balení je pochopitelně i víko, určené pro zakrytí krabice.


KO 180/LD_NA Odbočná krabice pro umístění do dutých stěn

novinka

KO 180/LD_NA

Odbočná krabice pro umístění do dutých stěn

Detail KO 180/LD_NA

KO 97/LD_NA Odbočná krabice pro umístění do dutých stěn

Nová odbočná krabice s průměrem 105 mm poskytuje velký prostor pro provedení elektroinstalace a navazuje na dobře známé krabice řady 97. V souladu se standardem KOPOS je osazena mnoha měkčenými vstupy pro zapojení kabelů nebo trubek. Tyto vstupy zajišťují vzduchotěsnost instalace, čímž přispívají k eliminaci tepelných ztrát způsobených elektroinstalací. Jsou tak vhodné do nízkoenergetických a pasivních domů. Součástí krabice je i standardně dodávané víko.


KO 97/LD_NA Odbočná krabice pro umístění do dutých stěn

novinka

KO 97/LD_NA

Odbočná krabice pro umístění do dutých stěn

Detail KO 97/LD_NA

KP 68/D_KA a KPR 68/D_KA Elektroinstalační přístrojové krabice pod omítku

Krabice jsou určené pro instalaci pod omítku a k následné montáži přístrojů. Krabice disponují měkčenými vstupy, které zajišťují vzduchotěsnost instalace a jsou tak vhodné i do nízkoenergetických a pasivních staveb, protože snižují tepelné ztráty objektu. Unikátní tvar krabice zajišťuje velký vnitřní prostor pro provádění instalace. Krabice je možné spojovat pro instalaci přístrojů ve sdružených rámečcích, přičemž nově řešené spojení je velmi pevné a zajišťuje tím přesnou instalaci do stěny. Dodávány jsou ve dvou velikostech s hloubkou 45 a 70 mm.


KP 68/D_KA a KPR 68/D_KA Elektroinstalační přístrojové krabice pod omítku

novinka

KP 68/D_KA a KPR 68/D_KA

Elektroinstalační přístrojové krabice pod omítku

Detail KP 68/D_KA
Detail KPR 68/D_KA

KPZ-1_PO Krabice přístrojová zapěňovací

Novou krabicí reagujeme na požadavky provádění elektroinstalací v požárně dělících příčkách. Pomocí této krabice je možné do nich instalovat přístroje, neboť v případě požáru materiál krabice zvětší svůj objem, čímž utěsní otvor vytvořený pro instalaci přístroje a zajistí tak celistvost požární příčky na hodnotu EI 120. Krabice je také opatřena pružnými membránami pro vstup kabelů nebo trubek, čímž zamezuje proudění vzduchu a je tedy vhodná pro nízkoenergetické nebo pasivní domy. Tento koposácký standard jsme tak rozšířili i do aplikací, kde není rozhodně běžným.


KPZ-1_PO Krabice přístrojová zapěňovací

novinka

KPZ-1_PO

Krabice přístrojová zapěňovací

Detail KPZ-1_PO

KSK 80_FA a KSK 100_FA Elektroinstalační krabice na povrch

Řada elektroinstalačních krabic KSK vyráběná ve světle barvě je nyní rozšířena o dvě krabice vyráběné v černém provedení. Obě disponují měkčenými vstupy pro dokonalé utěsnění kabelů nebo trubek, čímž je zajištěno krytí IP 66. Použití UV stabilního materiálu pro výrobu těchto krabic zajišťuje jejich stálost vůči povětrnostním vlivům.


KPZ-1_PO Krabice přístrojová zapěňovací

novinka

KSK 80_FA a KSK 100_FA

Elektroinstalační krabice na povrch

Detail KSK 80_FA
Detail KSK 100_FA

NR 5X5_ZB Nástavný rámeček pro elektroinstalační krabice

Nástavný rámeček slouží k nastavení elektroinstalačních krabic, které jsou instalované příliš hluboko pod povrchem omítky. Vyhodou nového řešení je možnost oddělení jednotlivých částí nožem, čímž je možné zvolit výšku nastavení od 5 do 25 mm. Zbylé kroužky si pochopitelně můžeme shovat na dlaší použití. Konstrukce umožňuje snadné použití i pro vícenásobné krabice, nebo pro krabice spojené s roztečí 71mm. Rámeček, nebo chcete-li rámečky, jsou navíc vyrobené z bezhalogenového materiálu, pro použití v prostorech s větší koncentarcí osob.


NR 5X5_ZB Nástavný rámeček pro elektroinstalační krabice

novinka

NR 5X5_ZB

Nástavný rámeček pro elektroinstalační krabice

Detail NR 5X5_ZB


Všechny výrobky KOPOS v našem e-shopu
Více o KOPOS KOLÍN a.s.