Novinky v aplikaci Návrh rozvaděče 2020

V uplynulých měsících firma BONEGA usilovně pracovala na rozšíření přístrojů a skříní podporovaných jejich aplikací Návrh rozvaděče.cz. Od poslední úpravy tak v aplikaci přibylo přes 10 000 nových přístrojů a 400 typů skříní. Celkem je tak dnes v aplikaci již přes 17 000 přístrojů a 1 400 typů skříní. Kromě toho BONEGA také na základě zákaznických přípomínek vylepšili i samotnou aplikaci.

Přepracovaný systém umístění přístrojů do rozvaděče v čelním pohledu

Systém rozmístění přístrojů do rozvaděče byl od základu přeprogramován, aby byl spolehlivější a fungoval i na dotykových zařízeních jako např. iPad. Místo přetahování myší je možné umisťovat přístroje do rozvaděče pouhým klikáním. Systém také nově umožňuje vkládání i velmi rozměrných přístrojů zabírající vysoký počet modulů (např. nedávno doplněné elektroměry).
Přepracovaný systém umístění přístrojů do rozvaděče ukázka

Uživatelské popisy nejen pro přístroje BONEGA

Aplikace Návrh rozvaděče již od počátku automaticky generovala uživatelské popisky pro přístroje BONEGA, které mají pro ně připraveno odklápěcí okénko přímo na samotném přístroji. Nově však aplikace generuje popisky ve standardizované velikosti i pro přístroje jiných značek. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že u přístrojů jiných značek je nutné popisky přilepit na krycí desku rozvaděčové skříně. Popisky také automaticky obsahují označení fáze s příslušným barevným označením. Díky této funkci budou vaše rozvaděče vypadat profesionálně.
Uživatelské popisy BONEGA ukázka

Ještě jste aplikaci Návrh rozvaděče nezkoušeli?

BONEGA jako jediná firma v Evropě poskytuje univerzální online aplikaci, která umí profesionálně sloučit do jednoho rozváděče přístroje od různých světových výrobců. Aplikace dokáže především odpovědně a precizně posoudit maximálně možnou tepelnou zátěž u navržených přístrojů v rozváděči (s ohledem na maximální proud) a přiřadit k nim odpovídající skříně s přihlédnutím k jejich schopnosti takové vzniklé teplo odvést. Jde o vysoký přínos v oblasti protipožární ochrany a spolehlivosti provozu přístrojů (dodržení vhodné provozní teploty) u takto řešených DBO rozváděčů. Navíc usnadňuje díky QR kódu i následné revizní kontroly či umožní snadné vytváření nové dokumentace po případných pozdějších úpravách přístrojového vybavení rozváděče.

Zákazníci velmi oceňují přednosti vytváření dokumentace podle souboru norem ČSN EN 61439 a ne podle úplných krytů dle ČSN EN 60670-24, kde je navíc odpovědnost přenesena z výrobce na revizního technika. BONEGA zvažovala nabízet oba systémy v rámci online aplikace, ale samotná praxe ukazuje, že mnohem preciznější řešení výroby rozváděčů DBO je podle souboru norem ČSN EN 61439 a tak jsme od „úplných krytů“ upustili.

Podrobné srovnání s ostatními programy pro návrh rozvaděče naleznete na https://www.navrh-rozvadece.cz.

Seznam všech podporovaných přístrojů podle výrobců najdete na https://navrh-rozvadece.cz/seznam-pristroju.

Seznam všech podporovaných skříní podle výrobců najdete na https://navrh-rozvadece.cz/seznam-skrini/.

Dostupnost výrobků firmy BONEGA

Všechny výrobky BONEGA v e-shopu

Jističe EV-6J

Jističe PEP-6J

Jističe PEP-10J