Nová řada domovních přístrojů Neo

Nová řada domovních přístrojů NeoNejvětší český výrobce domovních elektroinstalačních přístrojů ABB s.r.o., Elektro-Praga připravuje pod označením Neo novou řadu výrobků.

Neo® vyniká jednoduchou a moderní linií. Odvážně upouští od velké plochy páčky spínače a redukuje ji na jednoduše lineárně působící prvek. Zároveň dociluje možnosti prosvětlení páčky (pro orientační nebo signalizační osvětlení) standardní doutnavkou, popř. LE diodou a svit páčky je viditelný nejen z čela spínače, ale i ze strany. Barvu světla lze zvolit podle barvy páčky.

Forma designu spínače jednoznačně sleduje jeho funkci a všechny ostatní přístroje jsou této linii maximálně přizpůsobeny. Jednoduché, ploché a čisté linie designu Neo® jsou v souladu s interiérovými trendy a spolu s barevnými kombinacemi předurčují k využití v současných moderních interiérech jak v rezidenčních projektech, tak v komerčních. Tento design vždy bude výrazným doplňujícím prvkem interiéru.

Systém designu je stavebnicový (rámeček + kryt + přístroj), tak jak je to ve středním segmentu spínačů a zásuvek na českém trhu již dávno standardem. Rámečky pro elektroinstalační přístroje jsou jednonásobné až pětinásobné a univerzální pro vodorovnou i svislou montáž.

Vybavenost různými druhy přístrojů je velmi široká včetně řady elektronických prvků a uspokojí všechny požadavky na moderní elektroinstalaci.

Design Neo bude oficiálně představen na mezinárodním veletrhu AMPER 2009, který se koná od 31.3. do 3.4.2009 v PVA Letňany v Praze.

spínač Neo

spínač Neo

Prodej designové řady Neo® bude na českém trhu zahájen 1. 7. 2009.

Aktualizováno k 27.4.2009:
Novinka letošního roku – designová řada spínačů a zásuvek Neo® získala pro ABB na 10. mezinárodním veletrhu technických zařízení budov SHK 2009 (součást Stavebních veletrhů Brno) Zlatou medaili veletrhu SHK.