Nová řada 6 kA jističů ABB

ABB s.r.o., rozšiřuje nabídku svých modulárních přístrojů pro sektor bytových elektroinstalací o novou 6 kA řadu jističů SZ200.

Společnost ABB s.r.o. nabízí ucelené řešení díky konceptu modulárních přístrojů System pro M compact a System pro E comfort. Tyto přístroje nyní rozšiřuje o nabídku nových jističů řady SZ200.

Vlastnosti jističů ABB řady SZ200

Jističe ABB SZ200 jsou vyrobeny a dodávány v souladu s normou IEC/EN 60898. Dodávají se v základním množství variant tak, aby pokryly nejtypičtější instalační požadavky s parametry vypínací schopnosti 6 kA, charakteristiky B a proudů od 6 A do 63 A.

Parametry jističů jsou viditelně a trvanlivě laserem vyznačeny na přední straně spolu se schématem zapojení. Jističe jsou vybaveny ukazatelem stavu, tzn. reálnou indikací stavu kontaktů, kde červená barva terčíku indikuje zapnutí a zelená barva vypnutí jističe. Dvojitá připojovací válcová svorka umožňuje samostatné připojení jazýčkových přípojnic a vodiče do průřezu 25 mm2 a zaručuje plnou kompatibilitu se všemi prvky výrobkové řady System pro M compact. Dále je možné doplnit tyto jističe pomocnými kontakty a příslušenstvím. Dvojitá připojovací válcová svorka jističe je charakteristická možností snadného připojení až 4 vodičů rozdílných průřezů z jedné strany. Patentovaná konstrukce svorky zabraňuje vypadnutí šroubu. Jističe se snadno instalují na lištu DIN, a speciální rychloupínací systém umožní snadné odpojení poškozených jističů od přípojnic v řadě bez manipulace s okolními přístroji.

Dostupnost jističů ABB řady SZ200

Jističe ABB a další modulární přístroje pro montáž do rozvodnic na lištu DIN naleznete v našem e-shopu s eletroinstalačním materiálem v odděleních: