Lungo a ocel – Rozšíření řady ABB Time®

Lungo a ocel - Rozšíření řady ABB Time®

Život se mění, všechno se mění, tak i barvy musí jít s dobou. Designová řada ABB Time® byla doplněna o dva nové barevné odstíny – lungo/mléčná bílá a ocelová.

Lungo / mléčná bílá a ocelová – to jsou dvě nové barevné kombinace v designové řadě Time®, které podpoří sladění moderní elektroinstalace s vývojem a trendy v oblasti interiéru. Provedení lungo /mléčná bílá určitě vhodně doplní nastupující barevné trendy nábytku. Kvalitní povrchová úprava v metalickém odstínu ocelové je zase zárukou vysoké estetické i praktické hodnoty tohoto barevného provedení.

A co je to Lungo? Odpověď zná Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lungo.

Lungo (italský výraz pro „dlouhé“) je varianta espressa, v níž daným množství kávy proteče větší objem vody, což výsledný nápoj činí slabším (řidším) ale více hořkým. Na jeden šálek připadá 7g kávy. U tohoto druhu nápoje by se káva měla extrahovat 45 až 60 sekund. Toho, aby se do nápoje nevylouhovaly i nežádoucí trpké látky, jako by tomu bylo u standardního espressa, je docíleno hrubším namletím kávy a silnějším upěchováním v páce. V našem prostředí je tato varianta espressa kvůli zjednodušení přípravy často zaměňována za americano resp. za long black, ale je to chyba.