Levit – nový design ABB

Levit - nový design ABB

Život je plný barevných variací. Muže být klidný a harmonický, stejně tak jako kreativní. I Levit® – nová designová řada ABB s.r.o., Elektro-Praga levitující nade zdí – má mnoho tváří. Elegantní, nadčasovou, hravou i individualistickou. Čistá moderní linie s širokou škálou 11 základních barevných kombinací, které lze kombinovat dle vlastní fantazie díky vyměnitelnosti barevných krytů.

Levit® má mnoho tváří. Může být jak elegantní, tak nadčasový ale i hravý a individualistický. Levit® je pestrost čisté moderní linie s širokou škálou barevných kombinací. Zcela jistě najde své uplatnění v mnoha směrech architektury. Jak v bytové oblasti, tak v moderních prostorách kanceláří, zábavních center, hotelových zařízeních. To vše z něj činí design velmi univerzální.

Základní rys tohoto designu je především v tom, že rámečky a kryty přístrojů jsou složeny ze dvou dílů/vrstev, čímž se horní barevné plochy vznášejí, či pro milovníky cizích slov levitují nade zdí jako létající koberec nad arabskou pouští.
Navíc tento vznášející se design upoutá nejenom svým hranatým charakterem, ale i širokou barevnou škálou s až nepočitatelným množstvím barevných kombinací.

V základní verzi je v nabídce 11 barevných kombinací počínaje standardní bílou přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy. Tyto základní kombinace se dají rozdělit do tří skupin, a to podle toho jakou barvu mají spodní díly u dané horní barvy.

Pro milovníky klasiky s konzervativním přístupem jsou připraveny kombinace bílá, šedá, slonová kost a macchiato na bílém podkladu. Pro moderní masové instalace je určena kombinace bílá / ledová bílá. A nakonec je tu 5 základních kombinací pro pestré, odvážné, architektonické a techno instalace: bílá, žlutá, červená, zelená a metalická barva onyx na spodních dílech v kouřové černé. Tyto kombinace upoutají všude, kde se objeví.

Zajímavá je možnost kombinovat spodní díly s horními v divokém reji barev. Rádi byste červeno-bílý více rámeček? Není problém, možnosti jsou neomezené. Designová hra s vypínači může začít. Pořídili jste si třeba oranžovou a po dvou letech se chcete vydat jinou barevnou cestou? Nevadí. Vyberete si novou barvu vrchního krytu rámečků, vypínačů a dalších přístrojů sejměte původní barvy a nacvakněte nové výměnné díly krytů ve zvolené barvě.

V designové řadě Levit® najdete veškeré přístrojové vybaveni, které je potřeba pro moderní elektroinstalaci – spínače všech řazení s orientací i signalizací řešenou LED diodami, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, ale i moderní kryty pro HDMI, či USB zásuvky. Samozřejmostí jsou moderní elektronické přístroje jako jsou krátkocestné a otočné stmívače včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi.

Základní návrh této řady vzešel z rukou předního českého designéra a vizionáře Jana Čapka.

Prodej designu Levit bude zahájen od 1. 5. 2014.


Doplněno 1.5.2014:

Výrobky Levit již můžete zakoupit v našem e-shopu.