Komfortní časovací ovladač

Komfortní časovací ovladač

Světlo světa spatřil nový časovací ovladač společnosti ABB s.r.o., Elektro-Praga, který slouží nejenom ke komfortnímu programovatelnému řízení prvků stínicí techniky, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy apod., ale také k časově závislému ovládání svítidel nebo jiných zařízení.

Nejčastěji se časovací ovladač využívá pro samočinné centrální nebo skupinové řízení chodu žaluzií, rolet apod. Stačí jej nasunout na přístroj Busch-Jalousiecontrol® II a nastavit podle potřeby. Prostým stiskem krytu nahoře či dole lze do programu kdykoliv zasáhnout i ručně. Žaluzie mohou automaticky reagovat i na změny vnějšího osvětlení – mohou chránit před slunečním zářením nebo zatemňovat při soumraku. Také je možné připojit snímač rozbití skla.

Užitečná je tzv. astrofunkce. Stačí jednou nastavit – a vysunutí či spuštění žaluzií bude po celý rok probíhat přesně podle východu a západu slunce, aniž byste museli provádět jakoukoliv korekci zadaných časů. Přepínání letního a zimního času je automatické.

Časovací ovladač je možné kombinovat i s jinými přístroji. Spojení s univerzálním relé můžete využít např. pro spínání venkovního osvětlení, zahradního čerpadla aj. Jestliže zvolíte stmívač, můžete každému času zapnutí přiřadit jinou úroveň jasu – lze použít svítidla s klasickými či halogenovými žárovkami (napájenými ze sítě i z transformátoru) nebo i se zářivkami (vybavenými analogovým stmívatelným předřadníkem). I v těchto „světelných“ aplikacích je možné využívat astrofunkci.

Nový produkt přináší uživateli jednoduché ovládání, navíc je během nastavování k dispozici nápověda v češtině přímo na displeji.