Jste přetažení? Použijte bezšroubové připojení quickconnect

Rychle, snadně a bezpečně

Bezšroubové propojení quickconnect kombinuje rychlost a bezpečnost…S technologií bezšroubového připojení quickconnect jsou kabely a nyní také fázové přípojnice jednoduše zapojeny do instalace pomocí nástrčného systému místo šroubových svorek. V porovnání se šroubovými spoji tento systém díky trvale konstantnímu působení síly pružiny na vodič zvyšuje bezpečnost systému. V neposlední řadě také zkracuje čas montáže. Bezšroubové produkty koupíte za stejnou cenu jako šroubové.

Rychlé připojení odchozích vodičů

odchozi_vodic_01

Pro ohebné vodiče nejsou nutné žádné zakončovací dutinky. Plné vodiče se připojují bez pomoci nástrojů. Připojení nebo uvolnění plných či ohebných vodičů lze snadno provést pomocí bezšroubové svorky přístroje. Pro uvolnění vodičů je třeba vložit šroubovák o velikosti 2,5 mm a jednoduše jen zatlačit na svorku. Vstupní kabeláž se rychle propojuje pomocí fázových přípojnic.

odchozi_vodic_02

Rozvaděčové systémy

V sortimentu společnosti Hager si vyberete z širokého portfolia rozvaděčových systémů. Nabídka zahrnuje ucelený sortiment pro kompletaci rozvaděčů jak pro bytovou, tak pro průmyslovou výstavbu.

Hager Golf


Při stavbě nebo rekonstrukci obytných budov je často vyžadováno rychlé a kompaktní řešení elektroinstalace. Rozvodnice golf je právě díky svým rozměrům a snadné montáži pro tyto účely nejvhodnější volbou. Tato malá rozvodnice nabízí prostor pro velké množství modulárních přístrojů a díky patentovanému systému pro uchycení vodičů můžete instalaci provést bezpečně a rychle.

Technické údaje:
 • Krytí IP40
 • Třída izolace II
 • Barva: bílá RAL 9010
 • Pro přístroje do 63 A
 • Jmenovité izolační napětí: 400 V AC / 50 Hz
 • Zkouška žhavou smyčkou: 650 °C (VS)
 • Zkouška žhavou smyčkou: 850 °C (VF)

Profi tipy

použití do zdí a dutých příček
Více montážního prostoru
Rozbité panty minulostí

Nově pro použití do zdí i dutých příček. Rychloupínací příchytky do dutých příček usnadňují montáž.

Více montážního prostoru práci urychluje a usnadňuje. Snadnost instalace je zaručena větším prostorem pro práci a kabeláž mezi přístroji a vývody. Více prostoru za lištou DIN usnadňuje zapojení.

S naším novým řešením jsou rozbité panty minulostí. Jednotný typ dveří pro zapuštěnou i nástěnnou montáž. Pravá i levá montáž dveří.

Rozvodnice Golf jako rozvaděč DBO dle ČSN EN 61439-3

I tyto rozvodnice lze jednoduše sestavy a ověřit tak aby splňovaly veškeré náležitosti pro výrobu rozvaděče nízkého napětí dle daných norem. Vyberte si zapuštěnou nebo nástěnnou verzi, zvolte si plné či transparentní dveře. Samozřejmě vše je také s PE/N svorkovnicemi. Poté již použijete naše přístroje zkontrolujete oteplení a provedete kusové ověření. Na závěr vytvoříte veškerou potřebnou dokumentaci obsahující EU prohlášení o shodě a návod k použití.

Hager Volta


Více místa pro instalaci bylo jedním z nejdůležitějších kritérií při přestavbě rozvodnice volta. Díky mnoha inovacím rozvaděče, které byly spojeny s myšlenkami a předsevzetími firmy Hager: usnadnit práci montérovi, se z volty stala rozvodnice s největším prostorem ve své třídě. Velkorysý instalační prostor poskytuje nejen dobrý přehled, ale také umožňuje rychlou instalaci. Prostory v bocích pojmou většinu kabeláže, která je uchycena pomocí příchytek. Dodatečný prostor nad vestavěnými zařízeními zajišťuje instalaci PE/N svorek na výsuvný kabelový kryt – což usnadňuje průchodu kabelů a umožňuje v rozvodnici instalovat ještě více chráničových obvodů.

Technické údaje:
 • Krytí IP30
 • Třída izolace II
 • Barva: bílá RAL 9010
 • Pro přístroje do 63 A
 • Jmenovité izolační napětí: 400 V AC / 50 Hz
 • Zkouška žhavou smyčkou: 650 °C (VU)
 • Zkouška žhavou smyčkou: 850 °C (VH)
 • Zkouška žhavou smyčkou: 750 °C (VA)

Profi tipy

Příchytka quickfix
Vodováha v rozvaděči
Výsuvné kryty

Příchytka Quickfix je součástí u rozvodnic VH určených do dutých příček slouží k rychlé a snadné montáži.

Integrovaná vodováha pro přesné upevnění rozvodnice.

Výsuvný kryt v horní a spodní části s předlisovaným rastrem pro vylomení otvorů usnadňuje zavedení kabelů.

Volta.hybrid – Kombinace energie a multimédií

Volta.hybrid s datovými rozvody

Volta.hybrid je první malý rozvaděč, který kombinuje silnoproudou a datovou část. Toto jedinečné řešení na trhu vychází ze známé 5řadé silnoproudé volty a je k dispozici v osmi různých variantách: zapuštěné varianty do zdi nebo do dutých příček, se dvěma DIN lištami a dvěma montážními plechy nebo třemi DIN lištami a jedním montážním plechem. Všechny verze jsou k dispozici, buď s plechovými dveřmi s perforací nebo s plastovými dveřmi s perforací, která optimálně odvádí teplo z rozvaděče. Plastové dveře významně zlepšují přenos wi-fi signálu z rozvaděče.

Univers FW Rozvaděč pro inteligentní řešení


Se stavebnicovými rozvaděči Univers FW jste připraveni na všechny požadavky v moderních bytových a komerčních budovách, ať už se jedná o povrchovou, zapuštěnou nebo vestavnou montáž. Pokročilý systém montáže vnitřních stavebnicových dílů (až pro 336 modulů) činí z tohoto rozvaděče ideální základ pro řešení inteligentní instalace. Díky variabilním vstupním kabelovým přírubám, praktické sadě pro vestavnou montáž, bezšroubovým PE/N svorkovnicím a vyvazovací liště je práce mnohem snadnější.

Technické údaje:
 • Krytí: IP30 (FWU), IP44 (FWB)
 • Třída izolace II
 • Barva: bílá, RAL 9010
 • Pro přístroje: do 125 A
 • Jmenovité izolační napětí: 400 V AC / 50 Hz
 • Zkouška žhavou smyčkou: 850 °C (FWU)
 • Zkouška žhavou smyčkou: 750 °C (FWB)

Profi tipy

široké portfolio
flexibilní kabelové příruby
zapuštěná i nástěnnou montáž

Široké portfolio – nabídka rozvaděčů pokrývá 1 až 4 pole s 3 až 8 řadami DIN lišt tj. až 336 modulů.

Flexibilní kabelové příruby. Až 45 možností pro vstupy kabelů a o 30 % více místa na přírubě usnadňuje vaši práci (nástěnný rozvaděč FWB).

Zapuštěná nebo vestavná montáž. S praktickou sadou pro vestavbu do dutých stěn můžete rychle upevnit rozvaděče univers FW do sádrokartonové příčky.

Hybridní koncept také pro rozvaděče univers FW

Hybridní Univers FW s datovými rozvody

Nejenom malé rozvodnice volta mohou mít kombinované provedení slaboproudé a silové instalace, nyní je toto možné i u rozvaděčů univers FW. I zde jsou k dispozici různé varianty rozvaděčů a příslušenství pro širokou škálu instalačních situací.

Nástěnné rozvodnice gamma


Nástěnné rozvodnice gamma jsou určeny pro elektrické instalace v bytové výstavbě. S jejich pomocí lze sestavit rozvodnice nejen pro nové byty, ale především pro rekonstruované objekty. Technologické inovace u této řady přinesly modernější design, zjednodušily montáž a zajistily jejich univerzální použití.

Technické údaje:
 • Krytí: IP30
 • Třída izolace II
 • Barva: bílá, RAL 9010
 • Pro přístroje: do 63 A
 • Materiál: vysoce kvalitní plast, polystyrol
 • Počet modulů 13 – 72
 • Dvířka: plná nebo průhledná, dodávána jako příslušenství
 • Použití: ideální pro rekonstrukce v bytové výstavbě
 • Normy: ČSN EN 61439-1/-3 a ČSN EN 60670-24

Modulární přístroje

Spolu s rostoucími bezpečnostními požadavky na elektrické rozvody se staly přístroje kompaktnější, pro efektivnější využití prostoru. Společnost Hager nabízí řešení: od kombinovaných ochranných přístrojů až po hřebenové propojovací lišty, které vaši každodenní práci opravdu urychlí. Připojení pomocí pružinových svorek namísto šroubových spojů – systém quickconnect při instalaci ušetří až 40 % času ve srovnání se šroubovými svorkami. Rychlost vyjadřuje motto: „nasuň – nešroubuj.“ Koupě bezšroubových produktů za cenu šroubových se bezesporu vyplatí…

 

 1. Odchozí svorky s bezšroubovou technologií quickconnect. Zcela jednoduše – nasunout místo šroubování
 2. Otvor k vložení nástroje pro snadné uvolnění výstupních svorek (velikost šroubováku 0,4 × 2,5 × 75)
 3. Samostatný měřící bod pro bezpečný a snadný napěťový test
 4. Uvolňovací třmen pro snadné vyjmutí z řady bez pracné demontáže
 5. Popisové pole s ochranným průhledným krytem – pro čisté a trvanlivé nápisy
 6. Horní část Bi-Connect svorky s bezšroubovou technologií pro bezpečné a rychlé propojení hřebenovou přípojnicí – nasuň bez šroubování
 7. Spodní část Bi-Connect svorky k šroubovému připojení, s ochranou proti náhodnému dotyku

Rychle připojte nyní také na vstupní straně

Bezpečnost je dnes nejvyšší prioritou a času bohužel není také nikdy dost. Hager přináší skvělé montážní pomůcky, které kombinují maximální bezpečnost s rychlostí. Použijte fázovou hřebenovou přípojnici pro quickconnect připojení!

Pohodlná výměna

Zkrácení prostojů pro zákazníky na absolutní minimum. Při výměně přístroje nebo skupiny přístrojů nemusí být uvolněná hřebenová přípojnice ze všech přístrojů, ale pouze z měněné části. V případě údržby odstraňte fázovou lištu prostým pákovým pohybem šroubováku. Díky rychlospojkám na přístrojích lze přístroje snadno a rychle odstranit z DIN lišty. Povolte vybrané výrobky pomocí posuvníku Quick-Snap a vyjměte zvolený produkt z řady. Fázovou lištu lze snadno odstranit jednoduchým pákovým pohybem.

Povolte vybrané výrobky pomocí posuvníku Quick-Snap

Vyjměte zvolený produkt z řady

Fázová lišta lze snadno odstranit jednoduchým pákovým pohybem

Připraveno pro měření napětí

Samostatné zkušební otvory pro zkoušku napětí usnadňují práci. Měření napětí je jednoduché díky inteligentnímu designu modulových přístrojů Hager.

Čisté provedení

Modulové přístroje Hager mají navíc popisové pole s průhlednou ochrannou klapkou pro vložení štítků s popisem. Jakmile je ochranná klapka zavřená, popis či označení je chráněn před prachem a nečistotami.

Přístroje s bezšroubovou technologií quickconnect

Tyto přístroje se snadno instalují, snadno se používají a snadno rozeznají – díky modré lince Hager.

Posloupnost v systému: Hlavní vypínač

Kompaktní přístroj: RCBO kombinované chrániče s nadproudovou ochranou

Základní ochrana při poruše: Jističové varianty

Modulární přístroje umožňují snadné, rychlé a bezpečného zapojení přívodu pomocí systému propojovacích lišt. Bezpečnost lze zvýšit i díky žlutému krytu svorek s výstražnými značkami.

Méně je více! Vyměňte složité jednotlivé kombinace chrániče a jističů s prostorově úspornými kompaktními řešeními.

I v případě, že není vyžadována doplňková ochrana proudovým chráničem, je potřeba chránit vedení při poruše a proti přetížení. K dispozici máme 1-4pólové jističe. Novinkou v tomto sortimentu je LS3, který kombinuje tři jističe 1P + N v jednom přístroji.

Sortiment:

Vypínač 4P 25 A, 40 A a 63 A (šroubové připojení s bezšroubovým připojením propojovacího hřebene)

Sortiment:

RCBO 1P + N
RCBO 3 × 1P + N
RCBO 4P*

Sortiment:

jistič 1P + N
jistič 3 x 1P + N
jistič 3P + N

RCBO3 kombinovaný proudový chránič s jističi – 3 x 1P+N

RCBO3 – kombinace 4P proudového chránič se třemi jednopólovými jističi pro tři 230 V AC obvody. Jako jediný a nejkompaktnější přístroj na našem trhu chrání tři obvody proti zkratu a přetížení pro každý z okruhů zvlášť. Vývody z jednotlivých okruhů jsou umístěné tak, aby připojení vodičů bylo jednoznačné, ať už jde o L nebo N vodič, přehledné hned na první pohled. I laik okamžitě rozpozná, jak došlo k vybavení přístroje, tedy zda došlo ke zkratu, přetížení, nebo překročení dovoleného limitu unikajícího proudu. Přetížené okruhy se můžou znovu jednotlivě zapnout. Využít můžete celkem šest verzí (IΔn 30 mA, FI typ A) pro jmenovité proudy 10, 13 a 16 A s charakteristikou jističe B a C. Lze snadno a rychle připojit více přístrojů v jednom. Tyto přístroje jsou v bezšroubovém provedení. K připojení lze využít několik typů hřebenových propojovacích lišt, včetně 3P + N umožňující propojit více těchto přístrojů vedle sebe.

RCBO3 kombinovaný proudový chránič s jističi

Fázové přípojnice zkracování doby zapojení

Fázové přípojnice se těší velké oblibě u elektrikářů – a není divu. Právě ony činí propojení modulových přístrojů jednodušší, rychlejší a bezpečnější. Proto Hager rozšířil osvědčený program fázových lišt pro horizontální instalaci a nově přináší varianty pro vertikální instalaci. V kombinaci s horizontálními fázovými přípojnicemi lze propojení přístrojů provádět rychleji než kdykoli předtím.

vertikální fázová lišta

Pomocí jednoduchého pákového pohybu šroubováku jednoduše a rychle přípojnice odpojíte, následně mohou být fázové přípojnice snadno demontovány.

Ještě kompaktnější přípojnice umožňují větší prostor mezi řadami pro zapojení přístrojů, čímž získáte víc místa v rozvaděči.

Navíc máte jistotu vysoké ochrany proti dotyku díky úplné izolaci: Kombinace bezšroubové svorky s fázovými přípojnicemi znamená bezpečnou práci.

Zapojte a jste hotovi

Řadové hřebenové přípojnice

Nové kompaktní horizontální fázové přípojnice Hager – ve spojení s bezšroubovými svorkami přístrojů – se snadno připojují k rychlému příčnému připojení modulárních zařízení na lištu DIN. Všechny přípojnice jsou izolovány pro zajištění maximální ochrany. Kromě variant 1P, 3P a 4P jsou k dispozici další varianty kombinací: jako varianta 3P + N a 1P nebo 3 fázové propojení přístrojů 1P+N kombinované na jedné přípojnici – pro ještě větší flexibilitu.

Technické údaje:
 • univerzální pro šroubové a bezšroubové přístroje
 • jmenovitý proud 63 A
 • 12 modulů / délka 210 mm
 • průřez 10 mm²
 • max. jmenovité napětí 230 / 400 V
 • pouze hřebeny Hager se symbolem Q jsou určeny pro propojení bezšroubových přístrojů

Meziřadové přípojnice

Propojení přístrojů mezi řadami pomocí kabelů je časově náročné. S vertikálními fázovými přípojnicemi propojíte jednoduše jednu řadu s druhou. Hager nabízí osm variant pro skříně s roztečí DIN lišt 125 mm.

Technické údaje:
 • jmenovitý proud 63 A
 • max. jmenovité napětí 230 / 415 V AC
 • impulsní výdržné napětí 4 kV

Meziřadová fázová přípojnice 3řady
Poptat další druhy

O společnosti Hager Electro s.r.o.

Vlajkovou lodí značky Hager se staly především domovní rozvaděče a modulové přístroje, tzn. především komponenty pro bezpečné nakládání s energií. Již více než půl století je společnost Hager lídrem v oblasti moderní elektroinstalace, má na kontě více než 1600 patentů a celou řadu inovací a světových premiér. Na vysokém tempu inovací pracuje více než 700 vlastních výzkumných a vývojových pracovníků.

Více o společnosti Hager Electro

Další odkazy

 

 

 

Katalog_Hager_quickconnect.pdf