Jarní novinky SALTEK 2017

A opět je zde jaro a s ním i nové výrobky společnosti SALTEK. Letos jsou zaměřené zejména na oblast IP technologií a telekomunikací. Tato oblast má trvale progresivní vývoj a zařízení zde používaná si zaslouží ochranu před přepětím na nejvyšší možné úrovni.

SPD pro Ethernet a telefonní linky

DL-1G-RJ45-PoE-AB

DL-10G-RJ45-PoE-AB

Přepěťová ochrana pro EthernetNové ochrany řady DL jsou nabízeny ve dvou variantách rozdílných ve schopnosti zvládat různé přenosové rychlosti. První pro typ sítě 10 G, druhá pro 1 G Ethernet. Obě provedení splňují požadavky pro použití na přechodu zón LPZ 0 a LPZ 1 se schopností zpracovat impulsní proud Iimp až do 2 kA (10/350 μs). Proto jsou předurčeny pro ochranu důležitých technologií a jejich datových signálů po lince Ethernet až do 8,5 V DC před pulsním přepětím. Ochrany mají velmi nízkou ochrannou úroveň Up ve srovnání s podobnými konkurenčními řešeními, což snižuje riziko poškození datového vstupu připojené technologie.

Typ DL-10G nalezne své uplatnění především v páteřních datových sítích, datových centrech a všude tam, kde nejde použít optický přenos dat. Jedná se třeba o polní aplikace, (např. armádní mobilní přenosová centra). Typ DL-1G je pak vhodný pro běžnější aplikace, jako jsou venkovní kamerové systémy v IP provedení s napájením PoE nebo ochrana komunikace mezi serverem a mikrovlnným pojítkem, kde v případě potřeby může být použita i speciální varianta DL-1G-RJ45-POE-BOX. Ta je standardně umístěna v instalační krabici s krytím až IP66 a tudíž vhodná i pro přímé použití ve venkovním prostředí.

  • Univerzální dvoustupňová přepěťová ochrana Ethernetu v kombinaci s ochranou napájení přenášeným po této lince, tzv. PoE (Power over Ethernet)
  • Pro ochranu linky Ethernet Cat. 6 s PoE v režimu A nebo v režimu B před pulsním přepětím
  • Konektory RJ45 pro snadné a rychlé připojení
  • Nahrazuje produkty DL-1G-RJ45-POE a DL-1G-RJ45-5V

DL-TLF-HF

Přepěťová ochrana pro telefonní linkuNová verze dvoustupňové přepěťové ochrany pro telefonní linky DL-TLF-HF je určena pro ochranu jednoho páru analogových i digitálních telekomunikačních linek s nejvyšším trvalým provozním napětím UC do 114 V AC a 162 V DC, jmenovitým zatěžovacím proudem 0,06 A a mezní frekvencí přenosu až do 40 MHz. Ta umožňuje použití a ochranu nejen pro starší analogové telefonní linky, ale i pro běžně používané a dostupné digitální linky ADSL a VDSL2. Tyto nové technologie poskytují rychlé datové přenosy po existujícím telefonním vedení a přenosové rychlosti až do 100 Mbit/s.
Přepěťová ochrana DL-TLF-HF se instaluje vždy co nejblíže chráněnému koncovému zařízení, například jako ochrana modemu (může zahrnovat telefon, HDTV, IP telefon nebo vysokorychlostní internet) v bytě panelového domu (přechody LPZ 1-3). Další možnou aplikací je použití v zabezpečovacích systémech EZS a EPS, kde může chránit přímou telefonní linku pro automatické ohlašování poplachu připojovanou přímo do ústředny.

  • Dvoustupňová přepěťová ochrana
  • Určená k ochraně jednoho páru analogové linky telekomunikačních zařízení, včetně zařízení s vysokorychlostním přenosem dat (napr. VDSL2)
  • Obsahuje konektory RJ11 pro snadné připojení chráněné linky
  • Plně nahrazuje produkt DL-TLF

Izolační jiskřiště

ISGO- …EX

Izolační jiskřištěNabídka izolačních jiskřišť třídy H do prostředí s nebezpečím výbuchu ve verzi připojení šroub/kabel byla rozšířena o napěťové verze s UWDC 50, 100 a 350 V DC. Řadu izolačních jiskřišť SALTEK, v provedení standardním i do prostředí s nebezpečím výbuchu, nyní tvoří již 25 různých typů.

Dostupnost výrobků SALTEK

Přepěťové ochrany SALTEK zakoupíte v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem. Prvky, které v tam nenaleznete, můžete poptat pomocí našeho Kontaktního formuláře.