ELGARD opět na scéně. A lepší!

ELGARD opět na scéně. A lepší!Adaptér s vestavěným proudovým chráničem ELGARDplus je určený k doplňkové ochraně osob před úrazy elektrickým proudem zejména v elektrických instalacích, které zatím nejsou vybaveny proudovými chrániči a v těchto případech zejména při práci ve venkovním prostředí, kde hrozí větší možnost úrazu.

Mnozí z Vás si jistě vzpomenou na bezpečnostní adaptér Elgard, který byl určen ke zvýšení bezpečnosti zejména při připojování ručního nářadí, či jiných spotřebičů v případech, kdy hrozí zvýšené riziko úrazu. Ať už při sekání trávy, řezání elektrickou pilou, či stříhání živého plotu elektrickými nůžkami, tedy v případech kdy může dojít například k poškození přívodní šňůry.
Adaptér ELGARDplus je jeho více než rovnocenným nástupcem. Je určen pro práci řemeslníků nebo opravářů, ale také pro ostatní koncové uživatele tam, kde by měla být aplikována doplňková ochrana proudovým chráničem pro bezpečnou práci v různých prostředích, včetně venkovních, jako jsou zahrady, terasy, či balkóny, ale také v domácích dílnách, garážích, provozovnách apod.
ELGARDplus je na bázi přístroje FIF 16. který je základem našich bezpečnostních zásuvek FI-DOS. Velkou výhodou nového řešení je jeho napěťová nezávislost, tj. že adaptér nevypíná při výpadku napětí. Není tedy potřeba jej opětovně zapínat při obnovení dodávky.

Velikost poruchového proudu, nebezpečného  pro lidský organismus je u ELGARDplus vyhodnocována citlivým elektromagnetickým miniaturním relé a na rozdíl od dřívějšího řešení nevyžaduje napájení měřicího obvodu. Již jen velmi nepatrná energie velikosti cca 25uVA, která je iniciována poruchovým proudem, způsobí vypnutí adaptéru a odpojení nebezpečného spotřebiče.

Výhody použití adaptéru jsou následující:

  • Jeho monitorovací systém je schopen zjistit nebezpečný únik proudu a připojený spotřebič odpojit.
  • Je jednoduše a přímo aplikovatelný do standardních zásuvek , bez nutnosti úpravy instalací.
  • Pomáhá omezovat vážné nehody způsobené elektřinou, jako doplňková ochrana v elektrických instalacích.
  • Je využitelný ve starších instalacích, kde standardně není zavedena doplňková ochrana proudovým chráničem, to znamená, že v nich ani není monitorován poruchový proud unikající do země.
  • Jeho výstupní zásuvka umožňuje připojit jak vidlice unischuko, tak vidlice podle české normy.