Ego-n v designu Neo

Ego-n v designu NeoSystém inteligentní elektroinstalace Ego-n® se letos představuje již ve třetí designové řadě. K oblíbeným designům Time® a Element® nově přibyl design Neo®, novinka ABB loňského roku. K dispozici je plná výbava tlačítkových snímačů včetně RF vysílačů a LCD provedení.

Výroba systému inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n byla ukončena. Náhradní díly můžete poptat pomocí kontaktního formuláře. Systém ABB Ego-n nahrazují systémy inteligentní elektroinstalace ABB-free@home a ABB i-bus® KNX.

Sortiment snímačů v designu Neo® zahrnuje snímače tlačítkové Ego-n® jednonásobné, snímače tlačítkové Ego-n® dvojnásobné, snímače tlačítkové Ego-n® s LCD, snímače tlačítkové Ego-n® jednonásobné s RF přijímačem, snímače tlačítkové Ego-n® dvojnásobné s RF přijímačem. Dále je zastoupen nástěnný vysílač RF jednonásobný i dvojnásobný ze standardních elektroinstalačních přístrojů, snímač pohybu Ego-n® a pro řízení vytápění jsou k dispozici termostaty otočný i programovatelný.

Připojení snímačů do primární sběrnice systému je stejné jako u stávajících snímačů  – pomocí bezšroubových svorek. Způsob programování zůstal rovněž shodný. Provádí se ve dvou úrovních – v úrovni Basic (bez počítače pomocí tlačítek na snímačích a akčních členech) a Plus (pomocí počítače připojeného ke komunikačnímu modulu).

Systém designu Neo® je stejně jako v řadách Time® a Element® stavebnicový (rámeček + přístroj + základna).