Ego-n rozšířen

Ego-n® rozšířenSystém inteligentní elektroinstalace Ego-n® společnosti ABB s.r.o., Elektro-Praga pro rodinné domy a byty byl rozšířen o další přístroje umožňující dokonalejší řízení vytápění a osvětlení.

Do skupiny akčních členů byl doplněn modul výstupů 4×0/1-10V. Přístroj je určen pro ovládání a řízení zejména elektronických stmívatelných předřadníků, ventilů a dalších zařízení, která jsou určena pro řízení napětím 0-10 V nebo 1-10 V. Modul je součástí primární sběrnice a je určen pro montáž do rozváděče na tzv. DIN lištu.

Ke snímačům přibyly prvky určené pro montáž do KU krabic. Jedná se o převodník digitálních vstupů vestavný – 2x proudová smyčka a snímač teploty vestavný. Převodník digitálních vstupů je určen zejména pro zjišťování stavu sepnutí kontaktů, např. sepnutí klasických vypínačů ze sortimentu ABB nebo pro zprostředkování informace od okenních kontaktů (otevření, zavření oken). V případě požadavku zákazníka lze pomocí tohoto prvku použít v systému Ego-n® všechny designové řady z produkce ABB.
Snímač teploty vestavný slouží v úrovni Basic spolu s termostatem prostorovým Ego-n® pro snímání a omezení maximální teploty podlahového vytápění. V případě použití snímače v úrovni Plus (nastavení prvků pomocí SW) lze snímač použít jako samostatný termostat pro řízení teploty místnosti, podlahového vytápění, případně lze příložným čidlem snímat a ovládat teplotu jakékoliv technologie v domácnosti.
Oba snímače se připojují přímo do primární sběrnice.