Domovní strážci Busch-Wächter MasterLINE

Domovní strážci Busch-Wächter MasterLINE

Domovní strážci ABB nové generace na první pohled upoutají designem – minimalistickým i klasickým. Díky vysokým technickým parametrům pokrývají skutečně široký rozsah aplikací – od hlídání přístupových cest u domků v řadové zástavbě až po monitorování okolí velkých komerčních objektů.

Pro snímání pohybu na přístupových cestách u domků v řadové zástavbě jsou určeny přístroje s úhlem zachycení 70° nebo 110° a dosahem 12 m. Jejich unikátní vzhled je zvýrazněn tím, že vystupují jen nepatrně nad fasádu. Snímače se šíří záběru 220° nebo 280° a dosahem až 16 m sledují pohyb v okolí rezidenčních či komerčních staveb nebo i v podzemních garážích. Sklopením nebo natočením snímací části se přizpůsobí místním podmínkám a bez jakéhokoliv pomocného prvku spínají zátěže až 16 AX.

K dispozici jsou také speciální přístroje. Strážce – infraspínač – se selektivní rovinnou charakteristikou nezaznamenává pohyb pod úrovní instalace, takže např. pobíhající pes si nerozsvítí. Bezpotenciálový výstup dvojzónového strážce lze využít i jako soumrakový spínač nezávislý na pohybu. Dodatečné instalace bez problémů vyřeší bezdrátový přístroj doplněný přijímačem radiofrekvenčního signálu.

Společným rysem všech přístrojů je maximálně zjednodušená montáž: prosté nacvaknutí na základnu, s možností ochrany proti demontáži. Důraz je kladen také na úspory – vlastní spotřeba je menší než 1 W.

Další informace naleznete na stránkách výrobce: on-line katalog

Přístroje budou dostupné během dubna až května 2013 v našem e-shopu.