Logo ELEKTRO BEČOV

Elektro Bečov

Historie

Elektro, výrobní družstvo v Bečově nad Teplou patří mezi významné české výrobce elektrotechnického spojovacího materiálu s dlouholetou tradicí.

Bylo založeno 18. 8. 1945. Původní záměr, vytvořit elektromontážní závod byl krátce po založení rozšířen na vybudování výrobní organizace.

Od roku 1948 se začíná rozvíjet výrobní program řadových svornic, který se postupně stal nosným programem a družstvo získalo dominantní postavení v tehdejším Československu.

V r. 1992 dochází podle zákona č. 42/1992 Sb. k transformaci družstva na družstvo vlastníků. V nových podmínkách se vytváří nová koncepce podnikání a inovace jak stávajícího výrobního programu, tak vývoj nových výrobků.

Současnost

Družstvo je ryze českou firmou, 100% vlastníky jsou členové družstva. Výrobní a technické zázemí umožňuje reagovat na požadavky trhu. Disponuje vlastní vývojovou a konstrukční základnou, technickou přípravou výroby, nástrojárnou a vývojovou dílnou.

Investice v posledních letech byly směřovány do obnovy a modernizace výrobních zařízení.

Nejvýznamnějším přínosem kvalitativních změn elektrotechnického sortimentu byla výstavba nové galvanovny, umožňující provádět povrchové úpravy kovů na moderní, automatické lince. Má výrobní technologie lisování plastů a kovů, šroubárnu – výrobu šroubů tvářením a třískovým obráběním.

Výroba elektrotechnického spojovacího materiálu tvoří hlavní výrobní program. Část volných výrobních kapacit je využívána k vlastním doplňkovým výrobním programům – nejvýznamnější je výroba úhlových kloubů pro automobilový průmysl. Zbývající kapacity jsou využívány pro výrobní zakázky a služby pro jiné organizace z České republiky i ze zahraničí. Orientace na zákazníka ve všech směrech a marketingové myšlení je hlavním cílem všech zaměstnanců.


Stránky výrobce naleznete na adrese http://www.elektrobecov.cz

Výrobky firmy Elektro Bečov naleznete v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem.

Výrobky v e-shopu neuvedené můžete poptat pomocí Kontaktního formuláře.