Bezdrátové spínání elektrických spotřebičů a osvětlení

Elektrobock nezahálí – Elektrobock inovuje a vyvíjí. Nemáte ještě ovládanou domácnost čidlami? Nevadí, i tak Vám můžeme zajistit komfort při ovládání Vašich elektrospotřebičů aniž by jste museli vstávat. Nyní Vám od Elektrobock nabízíme horkou novinku k bezdrátovému ovládání elektrospotřebičů. Jedná se o 10-ti kanálový přijímač PH-WS04-10, který je konstrukčně určený pro instalaci na DIN lištu do elektrického rozvaděče. Prvek PH-WS04-10 doplňuje řadu časově řízených prvků PH-WS do systému PocketHome.

10-ti kanálový přijímač PH-WS04-10.

A jak funguje 10-ti kanálový přijímač PH-WS04-10?

Každý kanál bezdrátového přijímače může ovládat jiný spotřebič jak centrálně podle nastaveného časového programu, který je uložen v centrální jednotce, tak i krátkodobě pomocí vysílačů PH-WS10 (klíčenka) a PH-WS33 (tlačítko – další novinka od Elektrobock). Bezdrátový přijímač lze řídit centrální jednotkou PH-CJ37-BT nebo PH-CJ37-GST. Aby nedocházelo k rušení a ovlivňování systémů je každý systém chráněn vlastním unikátním kódem, který je uložen z výroby v centrální jednotce PH-CJ37. Pro správnou komunikaci všech prvků systému PocketHome® s centrální jednotkou je nutné provést naučení kódu – AKTIVACI každého prvku přidaného do systému. Jelikož celý systém pracuje na obousměrné rádiové frekvenci 433,92 MHz, je nutné dodržovat pokyny při montáži a umístění! Bezdrátový přijímač je přizpůsoben pro montáž na DIN lištu, není nutné žádné sekání do zdi. K napájení přijímače je doporučeno používat zdroj AD05-DIN s montáží na DIN lištu. Adaptér připojte na 230 V/AC. Maximální zatížení jednoho kanálu přijímače je 16A/230V AC. Pro komfortní ovládání tohoto přijímače, mimo program v centrální jednotce je možné použít klíčenku PH-WS10 nebo bezdrátové tlačítko PH-WS33. Když odpojíte standardně dodávanou anténu a připojíte externí anténu do konektoru SMA na 433,92 MHz a anténu umístíte vně instalační krabice, zvýšíte tím dosah přijímače.

A jaké jsou výhody 10-ti kanálového přijímače PH-WS04-10?

  • v systému PocketHome pracuje v režimu AUTO podle časového programu nebo MANU (manuální ovládání)
  • ke ovládání lze také použít vysílače řady PH-WS10, PH-WS33
  • každé připojené zařízení je možné ovládat neomezeným počtem vysílačů
  • paměť E-EPROM uchová kódy i při výpadku napájení
  • přijímač je možné využít i pro elektrické topné soustavy

Je doporučeno provádět instalaci do vnitřních prostor, bez napětí a co nejdále od velkých kovových předmětů (min. 0,5m) a mimo silnoproudá vedení z důvodu ovlivnění příjmu signálu! Také osobou s odpovídající elektrotechnickou kvalifikací

Uvedení do provozu není složité – dle přiloženého návodu to hravě zvládne každý.

Příklad použití přijímače PH-WS04-10

PH-WS04-10_Příklad zapojení

Dostupnost výrobku – 10-ti kanálový přijímač PH-WS04-10

10-ti kanálový přijímač PH-WS04-10 nalezenete v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem v oddělení Termostaty / PocketHome / Bezdrátové přijímače.

 

A ještě jedna novinka.

Bezdrátové tlačítko PH-WS33 – vysílač pro ovládání přijímačů řady PH-WS0x.

Jak již bylo zmíněno, pro komfortní ovládání10-ti kanálového přijímače PH-WS04-10, mimo program v centrální jednotce je možné použít klíčenku PH-WS10 nebo bezdrátové tlačítko PH-WS33. Klíčenka je již nějakou dobu na trhu, její funkčnost a výhody jsou známe. Nyní stojí za zmínku bezdrátové tlačítko PH-WS33, které slouží pro změnu stavu vybraných prvků v sytému PocketHome®. Je vhodný pro ovládání osvětlení, zavlažování, vrat, filtrace bazénu, vstupní závory, elektrických vysoušečů a dalších elektrických spotřebičů.

A jaké jsou výhody bezdrátového vysílače PH-WS33?

  • ovládání bez nutnosti zásahu do CJ
  • možnost umístění tlačítka na různá místa
  • snadná montáž

Bezdrátové tlačítko PH-WS33 - rozměry

Je doporučeno provádět instalaci do vnitřních prostor. Neumísťujte v blízkosti silových vodičů a velkých kovových předmětů, nemontujte na kovové podklady, v případě nevhodného umístění se podstatně sníží dosah celé soupravy!

Uvedení do provozu není složité – dle přiloženého návodu to hravě zvládne každý.

Dostupnost výrobku – bezdrátové tlačítko PH-WS33

Bezdrátový vysílač PH-WS33 nalezenete v našem e-shopu s elektroinstalačním materiálem v oddělení Elektronika / Dálkové ovládání / Kompletní řada WS3xx.