Bezdrátové dálkové ovládání Easy Door Receiver

Přístupový systém pro řízení vstupu autorizovaných osob do místností a budov EDC (Easy Door Controller) od nejvýznamnější italské společnosti v oblasti domovní komunikační techniky URMET DOMUS S.p.A., v České republice zastupované firmou URMET s.r.o., byl doplněn o novou řídicí jednotku Easy Door Receiver.

Představení jednotky Easy Door Receiver

Easy Door Receiver je nový typ řídicí jednotky systému EDC (Easy Door Controller). Jedná se o přijímač RF signálu 868 MHz. Navíc tento přijímač umožňuje připojit i jednu bezdotykovou čtečku 13,56 MHz. Zvláštností je také možnost ovládání/spínání dvou okruhů. Bránu, jakožto okruh č. 1, můžete např. ovládat tlačítkem 1 a dveře, jakožto okruh č. 2, tlačítkem 2; případně také přiložením klíče ke čtečce (proximity). Easy Door Receiver, stejně jako standardní řídicí jednotka – tzv. kontrolér, umožňuje uložení více než 2000 uživatelských klíčů a RF ovladačů a taktéž může být spravován dvěma způsoby: vzdálenou správou – pomocí USB enkodéru a internetového připojení, nebo jako samostatné autonomní zařízení – master klíčem. Výběr je na vás!

Režim vzdáleného programování

Nyní již nemusíte vybírat mezi drahým, komplexním, síťově zapojeným systémem, nebo naopak systémem levným, ale zároveň jednoduchým a autonomním, který je nutno programovat u každých dveří zvlášť. Easy Door Receiver vám nabízí výhody obou řešení. Každý kontrolér je připojen pouze k napájení a ke konkrétním dveřím nebo bráně, stejně jako u autonomních systémů. Programování se však provádí centrálně, jako u síťových přístupových systémů, ačkoliv jednotlivé kontroléry nejsou mezi sebou vzájemně propojeny, ani nejsou připojeny k internetu.

Jak je to možné? Nastavení provedená na PC, v prostředí webového software na www.easydoorcontroller.com, zapíšete pomocí USB enkodéru do paměti klíče nebo RF ovladače a poté je přenesete do konkrétního kontroléru. Data jsou přenesena pouhým přiložením klíče ke čtečce, či stisknutím tlačítka na RF ovladači.

Výhody Easy Door Receiveru

Režim lokálního programování

Tento režim je zejména vhodný pro správu přístupu pro menší počet uživatelů. Pro programování potřebujete pouze uživatelské RF ovladače + jeden navíc, který označujeme jako „master“. Dalšího nástroje pro správu přístupu v tomto režimu není třeba.

Programování Easy Door Receiver

Easy Door Receiver nabízí krom možnosti komunikace s RF ovladači i možnost připojení bezkontaktní čtečky. Klíč přiložený k této čtečce ovládá kanál 1, stejně jako stisknutí tlačítka 1 na RF ovladači. Čtečka navíc může být použita k načítání konfiguračních dat či ke stahování výpisu událostí.

Technické vlastnosti / schéma zapojení

• přijímač pro RF ovladače i klasický EDC kontrolér v jednom
• dva okruhy: relé 1 – RF a/nebo proximity, relé 2 pouze RF
• 1 500 uživatelů v režimu s master klíčem
• 2 000+ uživatelů v režimu vzdáleného programování
• funkce „Anti pass back“, sloužící např. k řízení provozu parkovišť
• správa a paměť událostí (max. 20 000 událostí v cyklu 1 měsíc)
• jednoduché zapojení
• dva způsoby správy / programování
• bzučák pro jednodušší identifikaci činnosti zařízení
• vyjímatelná paměť
• napájení: 12 až 24 V ss nebo stř
• maximální odběr: 300 mA
• frekvence RF: 868 MHz
• rozměry: 120 x 100 x 40 mm

Easy Door Receiver_schéma zapojení

Katalogová čísla a přehled komponent

Komponenty k Easy Door Receiver

Dostupnost Easy Door Receiver

Systém Easy Door Receiver v současné době v nabídce e-shopu ještě nenajdete. V případě zájmu můžete poptávku poslat pomocí našeho Kontaktního formuláře.