Aplikace Welcome-App pro Apple iOs i Android

Aplikace Welcome-App pro Apple iOs i Android

Systém domovních telefonů a videotelefonů ABB-Welcome přináší módní novinku pro všechny fanoušky moderní techniky, je jí aplikace Welcome-App, díky které můžete také s tabletem či chytrým telefonem komunikovat s návštěvou, otevírat dveře a prohlížet si snímky návštěv jako na pevném videotelefonu. Tím se instalace domovních videotelefonů stává komfortnější a zajímavější.

Aplikace Welcome-App je dostupná pro platformy Apple iOS (verze 5) a Android od verze 4.0. Pro uživatele je zdarma ke stažení na příslušných serverech. Samotná aplikace běží v přístroji „na pozadí“ a aktivuje se pouze, pokud návštěva zazvoní u dveří. Tak je možné použít například tablet i s dalšími aplikacemi pro ovládání domu, například s inteligentní elektroinstalací Ego-n. S aplikací Welcome-App se pracuje stejně jako s videotelefonem – můžete komunikovat s návštěvou, otevřít zámek, rozsvítit světlo a prohlížet si snímky návštěv v době vaší nepřítomnosti.

Vlastní komunikaci mezi systémem domovních telefonů a mobilními zařízeními zajišťuje nový přístroj – IP Gateway 2.0., který spolupracuje jak s mobilními zařízeními, tak dotykovým panelem ComfortPanel od firmy ABB (ABB i-bus KNX), který lze využít jako luxusní domovní telefon.

Rozhraní přístroje
Přístroj je určen pro řadovou montáž. Pomocí konektoru Ethernet, značený jako LAN s konektorem RJ-45, se propojí s lokálním Wi-Fi routerem a poskytne bezdrátový přístup do systému pro různá přenosná zařízení. K přístroji je možno připojit i patrové tlačítko, pokud je IP Gateway použita v instalaci například v bytovém domě. Jedna IP Gateway obslouží až 4 zařízení.

Instalace a nastavení
Nastavení funkcí se provádí pomocí počítače, jednoduše se v prohlížeči otevře stránka s přidělenou IP adresou. Pak lze nastavit všechny důležité parametry, jako je systémová adresa, adresy a názvy tlačítkových tabel a uživatelé. Jednotlivá tlačítková tabla lze pro snadnou orientaci pojmenovat, jména se pak objeví v tabletu, například „Hlavní dveře“ nebo „Zadní vchod“. Uživatelům lze také přidělit práva k užívání jednotlivých funkcí – dohled (pohled kamerou), otevření zámku nebo rozsvícení světla. Pro snadné nastavení v přenosných zařízeních u většího počtu přístrojů v instalaci (např. v bytových domech) lze použít funkci pro vygenerování QR kódu, který lze snadno a rychle načíst do tabletu či telefonu.

Výrobek IP Gateway 2.0 můžete zakoupit na našem e-shopu v našem he-shopu s elektroinstalačním materiálem.