AC nabíjecí stanice pro elektromobily

AC nabíjecí stanice pro elektromobilyAktuálním doplněním nabídky ABB s.r.o., Elektro-Praga jsou nabíjecí stanice jako nezbytný prostředek pro provoz nastupující generace elektromobilů. Jsou určeny pro pomalé nabíjení zejména v privátním sektoru – firemní parkoviště, garáže, bydlení (rodinné domy, chaty), kempy apod.

V souvislosti s předpokládaným rozšířením elektromobilů v České republice bude nutné instalovat nabíjecí místa pro jejich akumulátory. Vedle rychlonabíjecích stojanů na čerpacích stanicích, jejichž dodavatelem je také ABB, budou určitě potřebné AC nabíjecí stanice pro soukromé bydlení, firemní parkoviště, ale také  např.  kempy,  spojené s napájením elektrických spotřebičů v karavanech. Jsou vyvinuty na základě padesátiletých zkušeností ze skandinávských zemí s přípojnými zásuvkovými body pro ohřev olejových van automobilů, v přístavištích lodí atd.

Přístrojové skříňky jsou montovány do  stojanů z eloxovaného hliníku s uzamykatelnými dvířky. Jedná se o tzv. pomalé nabíjení – pro plné nabití v řádu  hodin podle stavu vybití baterie. Z hlediska  osazení přístroji jsou k dispozici tři verze. Základní se dvěma síťovými zásuvkami 230 V s ochranou proudovými chrániči nebo verze doplněná o světelnou kontrolu zapnutí/vypnutí. Komfortní provedení má ještě ke každému zásuvkovému obvodu vřazen podružný digitální elektroměr. Zakázkově lze dodat i nástěnné provedení či jinou kombinaci zásuvkových výstupů.

AC nabíjecí stanice jsou dodávány na zakázku s dobou dodání do 3 týdnů od objednání.

Odkazy v rámci www stránek ABB: