ABB To jistí! 01/20

ABB s.r.o., Elektro-Praga vydává nové číslo informačního bulletinu pro elektroprofesionály ABB To jistí! 01/20.

Obsah nového čísla ABB To jistí! 01/20

  • Nový katalog elektroinstalačního materiálu pro rok 2020 a 2021
  • Chytrý bezdrátový vypínač Friends of Hue
  • ABB-free@home – novinky
  • Výkonnější řadový stmívač pro LED žárovky
  • Pravítko ABB-Welcome Midi vám usnadní výběr produktů
  • Známe vítěze úspěšné soutěže „Vyfoť Modulárky..“
  • Nový design kombinace výrobků jistič/chránič typu DS201
  • Výkonové svodiče přepětí určené především pro průmyslové aplikace
  • Nová soutěž

Nový katalog elektroinstalačního materiálu ABB

Katalog elektroinstalačního materiálu opět ve vašich schránkách
Těšte se na novinky!

Snažíme se být šetrní k životnímu prostředí, proto jste jistě zaznamenali, že tištěnou verzi obsáhlého produktového katalogu vydáváme pouze jednou za dva roky.

Všichni, kteří udělili ABB souhlas s užíváním osobních údajů (GDPR), najdou nyní katalog již ve svých schránkách. Pokud jste jej nenašli ve schránce, můžete si stáhnout jeho elektronickou verzi přímo na stránkách ABB https://nizke-napeti.cz.abb.com/dokumenty-a-katalogy.

Buďme šetrní k přírodě a životnímu prostředí a vydejme se spolu postupně na cestu digitální.

Mezi novinky letošního roku patří například stmívání inteligentních žárovek a svítidel Philips Hue, nové akční členy pro stmívání či hlásiče oxidu uhelnatého inteligentní elektroinstalace ABB-free@home či přístroje Swing®L IP 44 pro zapuštěnou montáž i do vícenásobných rámečků a mnoho dalších.

Nové spínače friends of Hue

Chytrý bezdrátový vypínač Friends of Hue

Prémiová designová řada future linear nově nabízí možnost bezdrátového dálkového spínání a stmívání inteligentních žárovek a svítidel Philips Hue. Stmívání a světelné scény nikdy nebyly jednodušší. Na rozdíl od běžných bezdrátových vysílačů tato novinka nepotřebuje baterie, tudíž nevyžaduje žádnou údržbu. Bezdrátové vypínače Friends of Hue lze používat také v rámci systémové instalace ABB-free@home.

ABB-free@home – novinky

Akční členy pro stmívání a rozšiřující USB rozhraní

V systémové instalaci ABB-free@home uvádí ABB řadu novinek a inovací. Jednou z nich je změna u akčních stmívacích členů. Stávající přístroj je nahrazen novými typy pro čtyři a šest kanálů. Došlo také k navýšení výstupního výkonu – až na 210 W/V·A pro každý kanál. Další novinkou je rozšiřující rozhraní s USB. Do systémové instalace ABB-free@home je nyní možné integrovat rovněž hlásiče kouře a oxidu uhelnatého.

Akcni_clen_a_rozsirujici_rozhrani

Hlásič oxidu uhelnatého může zachránit život

Hlásič oxidu uhličitého

Přístroj rozpoznává a signalizuje zvýšenou koncentraci oxidu uhelnatého v prostoru. Tento plyn vznikající zejména při nedokonalém spalování není vidět ani cítit, a proto je velmi nebezpečný. Pomocí bezdrátového RF modulu je možné vzájemné propojení více hlásičů, případně vyhodnocení poplachového signálu v napojeném systému, např. v rámci inteligentní instalace ABB-free@home.

Výkonnější řadový stmívač pro LED žárovky

Pro regulování jasu většího počtu stmívatelných LED žárovek je nově v nabídce přístroj pro montáž do rozváděče. Kromě přizpůsobení minimálního a maximálního jasu lze zvolit režim fázové regulace – na náběžné nebo sestupné hraně, podle charakteru světelného zdroje. Stmívat je možné až 300 W/V·A zátěže induktivního charakteru a až 800 W/V·A zátěže s kapacitním charakterem. K dispozici jsou rovněž časové funkce.

Výkonější řadový stmívač pro LED žárovky

Přístroje IP 44 pro zapuštěnou montáž i do vícenásobných rámečků – Levit, Swing L

Nové přístroje pro zapuštěnou montáž v krytí IP44

Nejmladší designovou řadu Levit i již zavedenou řadu Swing L v ABB obohatili o základní přístroje v provedení s vyšším krytím IP 44. Na rozdíl od ostatních designových řad se díky promyšlené konstrukci pro kompletaci používají běžné rámečky.

Pravítko ABB-Welcome Midi vám usnadní výběr produktů

ABB si pro Vás připravilo velmi cennou vychytávku, která by vám měla pomoci při určení všech potřebných produktů v instalaci audio a videotelefonů ABB-Welcome Midi. Potáhnutím posuvníku na daný počet účastníků se budou specifikovat potřebné komponenty pro celý systém. Měl by se tak zrychlit a zjednodušit proces poptávky/nabídky a vyskladnění u jednodušších zakázek. Najdete v našich smluvních velkoobchodech.

Wellcome-midi pravítko

Známe vítěze úspěšné soutěže
„Vyfoť modulárky, získej HILTI dárky“

Soutěžní akce pro elektromontéry, která proběhla v minulém roce, se setkala s velkým ohlasem. Druhá vlna soutěže se uzavřela koncem prosince. Všichni, kteří zaslali fotografie, obdrželi užitečný dárek od firmy Hilti. V lednu 2020 bylo navíc vylosováno deset výherců.

Hlavními výherci jsou:

1. cena (poukaz 30 000 Kč): Tomáš Kozák
2. cena (poukaz 20 000 Kč): Jiří Karban
3. cena (poukaz 10 000 Kč): Martin Syrovátka
4. – 5. cena (poukaz 5 000 Kč): Blanka Kubová, Karel Imlauf
6. – 10. cena (poukaz 2 000 Kč): Vít Ondráček, Václav Merhout, Bedřich Slováček, Jiří Honomichl, Jaroslav Cvárovský

Všem výhercům srdečně gratulujeme a věříme, že si své výhry užijí!

UK600 – bytová rozvodnice vhodná pro všechny aplikace

Díky své modulární koncepci, zdokonalenému využití prostoru a řadě vkusných detailů nabízí tato nově vyvinutá řada zapuštěných rozvodnic maximální flexibilitu pro každý instalační projekt, bez ohledu na to, jak neobvyklý se takový projekt může zdát. Pro usnadnění ověření návrhu rozvodnic dle normy ČSN EN 61439-3 jsou prázdné skříňky certifikovány dle ČSN EN 62208 ed. 2:2012. Rozvodnice byly také odzkoušeny jako úplný kryt dle normy ČSN EN 60670-24,,PD‘‘ (pokyny BB).

Přejít na článek Rozvodnice UK 600

Rozvodnice UK 600

Nový design kombinace výrobků jistič/chránič typu DS201

Nový design jističochráničů DS201

U stávajících výrobků kombinací jistič/chránič typu DS201 uvede ABB na trh designově inovovanou řadu, která nahradí řadu předchozí. Výhodou nové řady, nesoucí stejné označení jako řada původní, bude zejména možnost dovybavit přístroj pomocným kontaktem s montáží zespodu, čímž se ušetří instalovaný prostor v rozváděči. Další významnou výhodou bude sjednocení estetického designu výrobku tak, aby plně zapadal do koncepce System pro M compact.

Výkonové svodiče přepětí určené především pro průmyslové aplikace

Nově uvedené průmyslové svodiče přepětí typu T1-T2 s impulzním proudem Iimp 25 kA, technologií QS, bezpečnostní rezervou a výsuvnými moduly naleznou uplatnění v jakékoliv náročné technické aplikaci a zajistí bezkonkurenční bezpečnost kdekoliv, kde jsou instalovány. Tato novinka se díky technologii QS, zajišťující jasnou informaci o stavu svodiče přepětí, začleňuje do stávající nabídky, a to včetně dvojitého varistoru v pólu, sloužícího jako bezpečnostní rezerva v případě aktivace svodiče přepětí.

Výkonov svodiče přepětí

Infrapasivní spínače do kanceláře i do průmyslu

Infrapasivní spínače ABB

Nové snímače přítomnosti se pyšní moderním designem a např. možností ovládání přes Bluetooth. Kromě standardních výstupů s relé a s polovodičem je k dispozici i varianta pro ovládání předřadníků DALI. Nový průmyslový snímač pohybu najde využití v halách, skladech nebo nakládacích rampách. Montážní výška může být 10 až 18 m. Zvýšený stupeň krytí IP 67 zaručí spolehlivost i za ztížených podmínek. Můžete si zvolit kruhovou nebo obdélníkovou oblast zachycení.

Nová soutěž
„Proinstalujte“ se s ABB k elektroskútru

I v tomto roce jsme si pro vás připravili soutěž o velmi atraktivní ceny. Instalacemi modulárních systémů ABB se budete moci „prosoutěžit“ až k elektroskútru NIU, můžete se těšit ale i na další hodnotné ceny.

Více informací najdete v našem článku Vyfoť modulárky. Rozjeď to ELEKTRO!

Rozjeď to ELEKTRO!